به گزارش شورای راهبردی روابط خارجی ایران، در پی انتصاب سید عباس عراقچی به عنوان دبیری شورای راهبردی روابط خارجی سید کمال خرازی با ارائه توضیحاتی درباره نحوه گزینش وی، گفت: یکی از سیاست‌های حکیمانه مقام معظم رهبری استفاده از نیروهای قابلی است که در پی تغییر دولت‌ها با افراد جدید جایگزین می‌شوند.

وی افزود: این سیاست همواره مد نظر معظم له بوده است و بدین ترتیب از نیروهایی که حاصل سال‌ها سرمایه‌گذاری و تجربه هستند در مناصب، مجامع و شوراهای مختلف استفاده شده است.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی اظهار داشت: ترکیب شورای راهبردی روابط خارجی نیز از نیروهایی است که در گذشته مسئولیت‌های بالایی داشته‌اند و پس از اتمام دوره مسئولیت به عضویت شورا در آمده‌اند.

خرازی اعلام کرد: نظر مقام معظم رهبری در مورد عراقچی نیز این بوده است که از او در شورا استفاده شود، از این رو برای دبیری شورا در نظر گرفته شد و اکثر اعضای شورا نیز با شناختی که از توانایی‌های او دارند و با اطلاع از نظر مقام معظم رهبری از این گزینش استقبال کردند، گرچه مراسم رای‌گیری رسمی صورت نگرفت.

وی گفت: به هر صورت، امیدوارم او بتوانند به نحو احسن از عهده وظایفی که بر عهده دبیر شوراست برآیند و اعتماد موجود را همچنان حفظ کنند.

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند