یکی از مشکلات اساسی در مراقبت از موها نازک شدن و کم پشت شدن موها در مدتی کوتاه است. نازک و کم پشت شدن موهای شما تنها از این 7 عادت اشتباه ناشی می شود.

نازک و کم پشت شدن موها اغلب به دلیل عادت های اشتباه روزمره است. اگرچه برخی از افراد هستند که از ابتدا موهایی کم پشت و نازک دارند اما برخی دیگر تنها به این 7 دلیل زیبایی موهای خود را از دست می دهند.

۱. کوتاه نکردن موها: حتی اگر موهای نازک . کم پشتی دارید بهتر است موهای خود را به طور منظم کوتاه کنید تا ساقه موها تقویت شوند.

۲. عدم مصرف مولتی ویتامین ها: مصرف مولتی ویتامین هایی مانند بیوتین که باعث رشد مو می شوند به خصوص برای افرادی که دچار ریزش مو هستند بسیار ضروری است.

۳. شستن بیش از حد موها: شستن روزانه موهای نازک باعث خشکی و شکنندگی بیشتر موها می شود.

۴. عدم استفاده از نرم کننده: شاید از ترس نرم شدن موهای خود از نرم کننده استفاده نکنید اما باید بدانید موهای شما به نرم کننده نیاز دارد باید از نرم کننده مخصوص موهای نارک استفاده کنید.

۵. رنگ نکردن موها: شاید عجیب بنظر برسد اما رنگ کردن از نظر فیزیکی کوتیکول رو پر می کند و موهای پرپشت و ضخیم تری ایجاد می کند.

۶.استفاده بیش از حد از روغن: استفاده زیاد از روغن برای افرادی که موهای نازک و کم پشت دارند توصیه نمی شود.

۷. کشیدن موها در زمان خیس بودن: ممکن است بخواهید بلافاصله پس از حمام موهای خود را با حوله خشک کنید و یا آن ها را دم اسبی ببندید این کار باعث کنده و شکننده شدن موها می شود.

این مطلب برایم مفید است
157 نفر این پست را پسندیده اند