امیر دلداری پنجشنبه شب در گفتگو با ایرنا افزود: رستورانها، کافی شاپها و سفره خانه های سنتی مشهد نیز که پیش از این فقط مجاز به ارایه خدمات به صورت بیرون بر یا در فضای باز بودند، از این پس می توانند از حداکثر ۳۰ درصد فضای بسته خود با رعایت فاصله ۲ متر بین هر فرد برای ارایه خدمات استفاده کنند.

وی ادامه داد: باغ سراها نیز می توانند از حداکثر ۳۰ درصد فضای بسته خود با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای پذیرایی بهره گیرند.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: با تغییر رنگ کرونایی مشهد دیگر هیچ محدودیتی برای فعالیت صنوف مختلف در این شهر وجود ندارد اما این وضعیت شکننده است و نمی توان با عادی انگاری، رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را کنار گذاشت.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون در پی محدودیتهای کرونایی برای مشاغل مختلف در مشهد، چهار هزار و ۵۵۰ گروه مشترک با همکاری اتحادیه ها، مرکز بهداشت و مرکز نظارت بر اماکن در شهر تشکیل شده که ۲۱۸ هزار بازرسی را به ثبت رسانده اند.

دلداری ادامه داد: این بازرسی ها منجر به صدور چهار هزار و ۲۴۰ اخطار کتبی، تنظیم هزار و ۶۹۹ برگه جریمه، پلمب هزار و ۶۳۱ واحد صنفی و غیرصنفی در مشهد شده است.

۱۲۰ هزار واحد صنفی در مشهد مستقر است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند