«عمار الأضرعی» مدیر اجرایی شرکت نفت یمن به خبرگزاری یمن (سبأ) گفت که ائتلاف سعودی کشتی «Voss Power» (وس پاور) را توقیف کرده است.

وی خبر داد، ائتلاف سعودی اجازه نمی‌دهد این کشتی وارد بندرگاه الحدیده شود؛ هر چند که کشتی تفتیش شده و از سازمان ملل نیز مجوز ورود دریافت کرده است.

الاضرعی تأکید کرد، این کشتی حامل ۲۷ هزار تُن گازوئیل  و نفت کوره است که متعلق به بخش خصوصی یمن نیز است.

این مسئول یمنی خاطر نشان کرد، تداوم دزدی کشتیهای حامل سوخت یمن، نشانگر تکبر ائتلاف سعودی و به بازی گرفتن سازمان ملل و نادیده گرفتن رنج و درد مردم یمن است؛ رنجی که در پی محاصره این ائتلاف، در حال افزایش است.

  وی در پایان گفت که تداوم توقیف کشتیهای یمنی، نقض آشکار قوانین بین‌المللی و انسان‌دوستانه است؛ لذا سازمان ملل و جامعه بین‌الملل، مسئول وخامت اوضاع مردم یمن هستند.

در همین ارتباط، «عصام المتوکل» سخنگوی رسمی شرکت نفت یمن اواخر خرداد ماه گذشته گفت که ائتلاف متجاوز سعودی یک کشتی دیگر را توقیف کرد.

امتوکل خبر داد که این کشتی حامل ۲۳.۰۶۶ تُن گازوئیل بوده و با توقیف این کشتی تعداد کشتی‌های نفتی توقیف شده توسط ائتلاف سعودی به سه فروند کشتی رسید.

شرکت ملی نفت یمن اخیرا خبر داد که ائتلاف عربستان سعودی همچنان به توقیف نفتکش‌های یمن ادامه می‌دهد.

شرکت ملی نفت یمن از سازمان ملل متحد و فرستاده این سازمان به این کشور به دلیل عدم التزام به تعهدات خود در قبال ورود سوخت به یمن و جانبداری از ائتلاف متجاوز سعودی انتقاد کرده است.

ائتلاف سعودی یک کشتی حامل سوخت یمن را توقیف کرد

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند