در جلسه‌ای با حضور مشاور وزیربهداشت و مدیرکل حوزه وزارتی، عباس عبادی، معاون پرستاری جدید وزارت بهداشت، معارفه و از مریم حضرتی، معاون سابق پرستاری وزارت بهداشت، تقدیر شد.

«مریم حضرتی» در این مراسم، ضمن تبریک به عبادی، عنوان کرد: جامعه پرستاری، جامعه مظلومی است، درعین حال ۶۵ درصد نیروهای نظام سلامت را پرستاران تشکیل داده اند، یعنی بخش اعظم نظام سلامت، پرستاران هستند. 

وی با بیان اینکه معاونت پرستاری، معاونتی بسیار چابک و استراتژیک است، افزود: این معاونت وظایف خطیری برعهده دارد، زیرا پرستاران پاسخگوی ۶۵ درصد از نیازهای نظام سلامت بوده اند. 

حضرتی ادامه داد: در حال حاضر، ۱۹۰ دانشکده پرستاری و بیش از ۲۵۰۰ عضو هیات علمی از استاد گرفته تا دانشیار، مربی و استادیار و ۴۴ هزار دانشجوی پرستاری در حال تحصیل و ۱۱ رشته کارشناسی ارشد و مقطع دکترا، داریم؛ شبکه تحقیقات ملی پرستاری نیز تشکیل شده و پرستاران در منطقه رتبه دوم را از نظر چاپ مقالات علمی در نشریات بین المللی کسب کرده اند. 

وی با بیان اینکه حوزه پرستاری نباید نادیده گرفته شود، خاطرنشان کرد: حوزه پرستاری توانمندی‌های بسیاری دارد. قبلا اینگونه تصور می‌شد که پرستاری، وابسته به پزشکی است، اما در دوران کرونا ثابت شد که مراقبت‌های پرستاری تا چه اندازه اهمیت داشته و کاملا منحصربفرد است. انتظار می‌رود که زحمات آنان دیده شود، قریب به دوسال است که پرستاران‌کارانه دریافت نکرده‌اند و این در شرایطی است که در دوران کرونا کار پرستاران چندین برابر شده است. 

معاون سابق پرستاری گفت: این دوره معاونت پرستاری همواره در بحران سپری شد؛ از زلزله کرمانشاه گرفته تا سیلاب‌های پی در پی و پاندمی کرونا، برای پرستاران محک عشق و تجربه بود که در این محک، سربلند بیرون آمدند. 

وی در ادامه گفت: از اینکه یک استاد در مسند معاونت پرستاری منصوب شده، بسیار خرسندم. 

در ادامه عباس عبادی نیز بیان کرد: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری، بی‌توجهی به پرستاری، به معنای بی‌توجهی به سلامت جامعه است. لذا ضرورت دارد که ظرفیت‌های پرستاری بیش از پیش نمود و ظهور پیدا کرده و معرفی شود. 

وی گفت: معاونت پرستاری در طی سالهای اخیر وظایف خطیری برعهده داشته و بحران‌های زیادی را سپری کرده است و از این بابت جای تقدیر دارد. 

خدمات پرستاران برکسی پوشیده نیست

حمیدرضا پورحسینی، مشاور وزیربهداشت و مدیرکل حوزه وزارتی نیز در این جلسه، ضمن قدردانی از مریم حضرتی به جهت تلاش‌های ارزشمند، خدمات قشر زحمتکش پرستاری را بی‌نظیر عنوان کرده و گفت: خدمات پرستاران برکسی پوشیده نیست و بحران کرونا این موضوع را به خوبی ثابت کرد. به قول سردار شهید قاسم سلیمانی «در تهدیدها فرصت‌هایی وجود دارد» که مصداق آن برای نظام سلامت و به خصوص جامعه پرستاری نمود پیدا می‌کند. مردم در خط مقدم درمان، خدمات و زحمات پرستاران را به وضوح مشاهده کردند. 

وی در ادامه درخصوص رسیدگی به مطالبات جامعه پرستاری، اظهار امیدواری کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند