بررسی آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد، در مرداد ۱۴۰۰، قیمت هر کیلوگرم «شکر سفید» به‌طور میانگین به ۱۳ هزار و ۷۹۳ تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با قیمت ۸ هزارو ۴۳۹ تومان رشد ۶۳.۴ درصد رشد داشته است.

داده های اعلام شده از روند قیمت کالای اساسی و مهم در مردادماه 1400 نشان دهنده آن است که در میان 8 گروه کالای اساسی که شامل «برنج پاکستان باسماتی»، «برنج تایلندی (غیر از هومالی)»، «برنج طارم اعلا»، «برنج داخلی هاشمی درجه یک»، «شکر سفید»، «گوشت گوساله»، «گوشت گوسفندی (مخلوط)» و «گوشت مرغ تازه» می شود در مرداد 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد قیمت 18 تا 63 درصدی کالای اساسی در بازار بودیم.

با توجه به آمار اعلام شده «گوشت مرغ تازه» دومین کالایی است که در تیرماه بیشترین رشد قیمت را داشته و نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی 53.1 درصدی برای این کالا ثبت شده است. بنابراین گزارش، متوسط قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه درمرداد سال ۱۴۰۰ به بیش از 27 هزار تومان رسید این در حالی که در مدت مشابه سال قبل گوشت مرغ تازه با قیمت 17 هزار و 670 تومان در بازار عرضه می شد.

بررسی آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد، در مدت زمان مورد بررسی ، قیمت هر کیلوگرم «گوشت گوساله» به‌طور میانگین به 120 هزار و 936 تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با قیمت 79 هزارو 350 تومان 52.4 درصد رشد داشته است.

متن کامل این گزارش را با تیتر «رشد ۶۳ درصدی قیمت کالاهای اساسی در مردادماه» در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند