به دنبال توافق میان مدیر مالی هوآوی با دادستان های نیویورک وی می‌تواند کانادا را که از سال ۲۰۱۸ در آن بازداشت بود، ترک کند. 

وال استریت ژورنال نیز در گزارشی اعلام کرد، انتظار می‌رود وانژو روز جمعه (به وقت محلی) در دادگاه نیویورک به توافقی برسد که اتهامات آمریکا به وی در مورد تخلفات بانکی حل شود. 

وال استریت ژورنال افزود، اگرچه وانژو در دادگاه نیویورک به اتهامات جزئی اعتراف خواهد کرد، اما وی به دلیل اتهامات اصلی که فروش به ایران است تبرئه خواهد شد. 

به نوشته وال استریت ژورنال، توافق مدیر مالی هوآوی با آمریکا به وی اجازه می‌دهد بدون بازگشت به زندان آمریکا به چین بازگردد.

او چند روز پس از بازداشت در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ به قید وثیقه ۷. ۵ میلیون دلاری آزاد شد به این شرط که از ونکور جایی که خانه دارد خارج نشود. چین همان زمان از کانادا خواست که او را آزاد کند.

پس از صدور کیفرخواست برای او به اتهام کلاهبرداری در ماه ژانویه ۲۰۱۹، مقام‌های آمریکایی به صورت رسمی درخواست استرداد او از کانادا به واشنگتن را مطرح کردند. اما چین در واکنش به آغاز روند استرداد خانم «منگ وانژو» مدیر مالی شرکت هواوی به آمریکا توسط کانادا، اعلام کرد پرونده وی صرفا قضایی نیست بلکه یک مساله سیاسی است. 

رویترز: مدیر مالی هوآوی با آمریکا به توافق رسید

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند