قیمت بیت‌کوین در ساعت ۱۲ و ۱۶ دقیقه ظهر به وقت ایران روی ۴۷ هزار و ۹۲۶ دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن نسبت به ۲۴ ساعت گذشته منفی بود. سرمایه بازار بیت‌کوین ۹۰۴ میلیارد دلار بود و بیشترین و کمترین قیمت آن در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲.۳ درصد اختلاف داشتند.

تغییرات قیمتی اتریوم نیز در ۲۴ ساعت گذشته منفی بود و بهای آن روی ۳ هزار و ۴۳۱ دلار قرار داشت. سرمایه بازار اتریوم به ۴۰۴ میلیارد دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت آن حدود ۴.۸ درصد اختلاف داشتند.

قیمت طلا این هفته را چگونه شروع می‌کند؟

طلای جهانی در روزهای پایانی هفته گذشته عملکرد ضعیفی داشت و در پایان معاملات روز جمعه ۱۷۵۴ دلار قیمت خورد. بازار طلای جهانی در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است. طلای جهانی فردا هفته کاری خود را آغاز می‌کند و فعالان بازار احتمال می‌دهند، گزارش امیدوارکننده شاخص خرده‌فروشی بر تصمیم‌گیری فدرال رزرو در نشست کمیته بازار باز و جلسه تصمیم‌گیری در مورد نرخ بهره تاثیر بگذارد.

آیا قدرت ابزار لفظی فدرال رزرو تضعیف می‌شود؟

در حالی که فدرال رزرو در شرف عملی کردن برنامه تیپرینگ است اخباری به گوش می‌رسد  مبنی بر اینکه فدرال رزرو به طور فعال در حال افزایش قیمت اوراقی بوده است که مقامات این نهاد آن‌ها را در اختیار داشتند. برخی معتقدند این مسئله شانس انتصاب مجدد جروم پائول به ریاست فدرال‌رزور را کاهش می‌دهد. اینکه حواشی و تنش‌های ایجاد شده در میان‌مدت قدرت سیاست‌های لفظی فدرال رزرو را چگونه تحت تاثیر قرار خواهد داد، سوالی است که توجه فعالان بازار را به خود جلب کرده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند