توئیت رئیس شورای اروپا درباره گفت‌وگو با ابراهیم رئیسی راجع به تحولات افغانستان و احیای برجام

رئیس شورای اروپا تاکید کرد اتحادیه اروپا به همکاری با همه اعضای برجام و آمریکا برای اطمینان از اجرای کامل این توافق ادامه خواهد داد.

«شارل میشل» رئیس شورای اروپا در رشته توییتی از گفت‌وگو با آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران در خصوص تحولات افغانستان و احیای برجام خبر داد. 

وی در این خصوص گفت: با رئیس‌جمهور ایران درباره تحولات افغانستان و اهمیت از سرگیری سریع مذاکرات برای بازگرداندن برجام به مسیر اصلی گفت‌وگو کردم.

وی افزود: اتحادیه اروپا و ایران منافع مشترکی برای همکاری با یکدیگر در موضوعات منطقه‌ای و جهانی از جمله در خصوص افغانستان دارند.

او در توییتی دیگر اعلام کرد: در  خصوص برجام، اتحادیه اروپا به همکاری با همه مشارکت‌کنندگان و ایالات متحده برای اطمینان از اجرای کامل توافق ادامه خواهد داد. بیایید از این فرصت دیپلماتیک برای امنیت بیشتر منطقه‌ای استفاده کنیم.

این دیپلمات ارشد اروپا در ادامه در اشاره به مسائل اخیر افغانستان و نقش جمهوری اسلامی ایران در میزبانی از همسایگان افغان نوشت: جامعه بین‌المللی نباید از هیچ تلاشی برای پاسخگویی به بحران‌های انسانی کوتاهی کند. ایران به عنوان همسایه نقش تاریخی مهمی در میزبانی افغان‌ها داشته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.