آلکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان روسیه  در مصاحبه با نیویورک تایمزبه شرح وضعیت خود در بند کیفری شماره ۲ پوکروف روسیه  که در آن زندانی است ، می پردازد. او درباره ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه، تحریم های بین المللی علیه روسیه، انتخابات آتی دوما، مسمومیتش با سلاح بیوشیمیایی Novichok، سرویس امنیت فدرال یا F.S.B (آژانس جانشین K.G.B) و یک سری مسائل دیگر پرداخته است.

او  در پاسخ به چگونگی رفتار با وی در زندان می‌گوید: پیش از این، منطقه من به ضرب و شتم وحشتناک زندانیان مشهور بود. در حال حاضر ، هیچ کس کتک نمی خورد ، یا حداقل من در مورد آن چیزی نشنیده ام. اما همانطور که می گویند «ابتدا شما برای شهرت خود کار می کنید ، و سپس شهرت شما برای شما کار می کند». و این در مورد این زندان صادق است. افرادی که از ثروت ضعیفی برخوردارند و به آنها گفته شده است که در پوکروف زندانی خواهند شد، با ترس و وحشت به اینجا می آیند. این منطقه در خشونت روانی تخصص دارد. این بسیار دورتر و پیچیده تر است. آنها شما را نمی زنند - برعکس ، با تحریک مداوم، شما را در موقعیتی قرار می دهند که باید شخص دیگری را کتک بزنید، کسی را بزنید ، کسی را تهدید کنید. و سپس این کار تمام می شود -دوربین های ویدئویی در همه جا وجود دارد و دولت با خوشحالی پرونده جنایی جدیدی را علیه شما به اتهام تجاوز و ضرب و شتم باز می کند و چند سال به مجازات شما می افزاید. تسلیم نشدن در برابر تحریک، این مهمترین چیزی است که در اینجا باید یاد بگیرید.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر«مصاحبه رهبر اپوزیسیون روسیه از زندان؛ استراتژی انتخاباتی برای شکست پوتین!» بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند