محمد باقر قالیباف رییس مجلس در حکمی بابک نگاهداری، رئیس حوزه ریاست مجلس و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران را با حفظ سمت به سرپرستی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

نگاهداری فارغ‌التحصیل دکترای تخصصی بیوتکنولوژی پزشکی و دکترای حرفه‌ای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی از دانشگاه علامه طباطبایی است و در سوابق اجرایی خود معاونت نظارت و راهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر نقشه جامع علمی کشور،‌ معاونت پژوهشی کل دانشگاه آزاد اسلامی، دبیر کمیته کشوری تائید صلاحیت رؤسای دانشگاه ها، ریاست دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد و ریاست مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران را دارد.

او که رتبه ۷ کنکور سراسر در سال ۱۳۷۱ را کسب کرده، برگزیده نخستین المپیاد شیمی و عضو بنیاد ملی نخبگان بوده و در کارنامه علمی خود علاوه بر مدیریت گروه بیوتکنولوژی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران و معاون پژوهشی پژوهشگاه مغز و اعصاب، بیش از ۸۵ مقاله علمی پژوهشی در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی ISI و تألیف کتاب‌هایی «برنامه‌ریزی راهبردی فرهنگی»، «مولفه‌های فرهنگی پیشرفت و توسعه در نگاه اندیشمندان مسلمان»، «آمایش آموزش عالی در کشور» را ثبت دارد.

نگهداری هم اکنون مشاور رییس مجلس و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی است.

متن حکم قالیباف به شرح زیر است:

«برادر ارجمند جناب آقای دکتر بابک نگاهداری

نظر به تعهد دینی و انقلابی و سوابق ارزنده علمی و پژوهشی، جناب‌عالی را به عنوان «سرپرست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی» منصوب می‌نمایم.

شایسته است در راستای سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری ابلاغی رهبر معظم انقلاب و رویکردهای تحولی کارآمدسازی، شفاف‌سازی، هوشمندسازی و مردمی‌سازی نسبت به تحقق محورهای هفده‌گانه مصوب هیأت رئیسه و هیأت امنای مرکز با بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت تمایندگان مجلس، خبرگان، نخبگان دانشگاهی و حوزوی در مرکز پژوهش‌ها و سایر مراکز علمی برنامه‌ریزی و اقدام نمایید.

ضمن تشکر و قدردانی از زحمات ارزشمند برادر گرامی جناب آقای دکتر زاکانی در دوره تصدی مسئولیت مرکز پژوهش‌های مجلس، توفیق روز افزون جناب‌عالی را در انجام این مسئولیت خطیر از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.»

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند