مصطفی نخعی در جلسه علنی امروز مجلس گزارش کمیسیون انرژی درباره صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو را قرائت کرد.

وی بیان کرد: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برنامه های وزیر پیشنهادی نیرو را به صورت دقیق مورد بحث و بررسی قرار داد و مدرک و برنامه های وی را تأیید کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: برنامه های وزیر پیشنهادی نیرو با اسناد بالادستی مطابقت دارد و وی در برنامه های خود توجه ویژه ای به آب روستایی و آب شرب سالم شهری کرده و اعضای این کمیسیون صلاحیت وی را برای وزارتخانه مذکور تأیید کردند.

در ادامه جلسه، حجت الاسلام احد آزادیخواه گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره صلاحیت «محرابیان» را قرائت کرد.

وی گفت: مدارک تحصیلی وزیر پیشنهادی نیرو مورد استعلام قرار گرفت و راستی آزمایی و تأیید شد. همچنین برنامه های وی با قوانین بالادستی مطابقت کامل دارد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تصریح کرد: وزیر پیشنهادی نیرو برنامه های راهبردی در حوزه آب و فاضلاب و انرژی دارد که شامل مدیریت تنش آبی و اصلاح روش های توزیع آب کشاورزی است و صلاحیت وی مورد تأیید اعضای این کمیسیون قرار گرفت.

در ادامه جلسه، کمال حسین پور گزارش کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو را قرائت کرد.

وی بیان کرد: محرابیان در جلسه کمیسیون عمران مجلس برنامه های خود را به نمایندگان ارائه کرد که ما هم برنامه ها و مدارک وی را مورد بحث و بررسی قرار دادیم و استعلام گرفتیم که همگی به تأیید رسید.

کمال پور اظهارداشت: وزیر پیشنهادی نیرو به دنبال مدیریت تنش آبی است و برنامه جدی در این زمینه دارد. همچنین سامان بخشیدن به سامانه توزیع آب از جمله دیگر برنامه های اساسی محرابیان است.

در نهایت کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، وی را شایسته تصدی وزارت نیرو تشخیص داد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند