وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای از حملات هوایی ارتش به منطقه «آسوس» واقع در شمال عراق و بمباران ۲۸ مقر تروریست‌ها خبر داد.

به نوشته بیانیه، در این عملیات که با همکاری سازمان اطلاعات ترکیه (میت) انجام شد، مخفیگاه‌های تروریست‌ها در کوه آسوس هدف قرار گرفت. 

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که ۲۰ فروند جنگنده در این عملیات شرکت کردند و طی آن مواضع تروریست‌ها در عمق ۲۰۰ کیلومتری خاک عراق  هدف قرار گرفته است.

فرماندهی این حملات که از مرکز عملیات نیروی هوایی ارتش ترکیه مدیریت شد بر عهده «خلوصی آکار»، وزیر دفاع ترکیه بوده است.

دور تازه عملیات هوایی و زمینی ارتش ترکیه که از خرداد سال‌گذشته در شمال عراق آغاز شده به درگیری و نبرد آنکارا و پ ک ک انجامیده است. 

این درگیری ها سبب شده است که بسیاری از ساکنان مناطق عملیات برای در امان ماندن خانه و روستاهای خود را ترک و به دیگر مناطق مهاجرت کنند. 

مقام های اقلیم کردستان به تازگی  اعلام کردند که در پی درگیری و جنگ میان نیروهای ارتش ترکیه و عناصر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شمال عراق، ۱۵۰۰ نفر آواره و ۲۲ روستا خالی از سکنه شده است.

بر پایه اعلام رسانه های عراقی، ارتش ترکیه روز سه شنبه در عملیاتی برای نخستین بار منطقه مرزی «پنجوین» از توابع استان سلیمانیه عراق را بمباران کرد.

رسانه های عراقی گزارش دادند که ترکیه در حملات مختلف هوایی عمق ۲۰۰ کیلومتری خاک عراق را در منطقه پنجوین هم  مرز با جمهوری اسلامی ایران بمباران کرد.

کانال خبری «صابرین نیوز» با ارائه نقشه جغرافیایی از محل حملات گفته است که حمله هوایی امروز ترکیه، تحول جدیدی است زیرا ارتش ترکیه دایره حملات هوایی خود را تا عمق مناطق نزدیک به مرکز عراق توسعه داده اما بغداد و اربیل همچنان در برابر آن سکوت کرده اند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند