بررسی صلاحیت امیر حسین رحیمی، وزیر پیشنهادی دادگستری هم اکنون در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

سیدکاظم دلخوش سخنگوی کمیسیون قضایی و اقتصادی مجلس گزارش کمیسیون قضایی را در خصوص برنامه وزیر پیشنهادی دادگستری ارائه داد:

- کمیسیون قضایی با اتفاق آرا به صلاحیت آقای رحیمی رای قاطع دادند و خوشحال هستیم که ۲۰۰ نماینده در موافقت از ایشان ثبت نام کردند.

- مدرک دکترای تخصصی ایشان در فقه و حقوق جزا توسط وزارت علوم تایید شده است.

- سرپرست سازمان بنیاد شهید سابقه جانبازی ایشان را مکتوب اعلام داشته است، تعهدات شفاهی وزیر در کمیسیون در برنامه‌ها آمده است.

- تاثیر افزایش ارتباطات سازنده بین دولت، مجلس و قوه قضاییه یکی از بحث‌های ایشان است.

-جلوگیری از تعطیلی از واحدهای تولیدی دارای پرونده قضایی و پیگیری لوایح مرتبط با پیشگیری از فساد، تشکیل شعب ویژه برای پرونده‌های قاچاق کالا در استان‌ها، تلاش در جهت بازنگری و اصلاح قوانین و مقررات، بهبود فعالیت و عملکرد فعالان اقتصادی، نظارت و رسیدگی به دعاوی موضوع خصوصی‌سازی، حمایت اجتماعی از آسیب دیدگان جرائم، متناسب سازی حقوق و مزایای کارکنان قوه قضاییه و ... از برنامه‌هاست.

- برنامه‌ها به شکل ۵۰ عنوان ارائه شده است و کمیسیون این برنامه‌ها را از نظرهای مختلف مطلوب ارزیابی کرده است.

- از نظر کمیسیسون قضایی برنامه‌های پیشنهادی  آقای رحیمی با ملاحظه اسناد بالادستی نوشته شده است.

- با توجه به تحصیلات و سوابق اجرایی آقای رحیمی در قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی،  کمیسیون قضایی ایشان را فردی توانمند تشخیص داد و در بررسی نهایی مشروط به اجرای برنامه کامل ایشان فرد توانمند برای تصدی ریاست وزارت دادگستری تشخیص داده شد.انتظار داریم برنامه‌ها به شکل جدی اجرا شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند