این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی  ادامه داد: مجلس تعامل خوبی با دولت داشته البته نظرات، توقعات و مطالبات خود را هم مطرح کرده است و رئیس جمهور هم درباره دیدگاه های دولت صحبت کرد و به نظر می رسد بخشی از توقعات مجلس برآورده شده است و مجلس به اکثریت وزرا رای اعتماد می دهد تا دولت سریعتر شکل بگیرد.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین بیان کرد: سرعت معرفی کابینه و بررسی آنها به صورت تخصصی در کمیسیون های مجلس یک الگوی مطلوبی است که موجب می شود هم دولت سریعتر شکل بگیرد و هم نمایندگان با بررسی دقیق تری در مورد وزرا تصمیم بگیرند. اقدام رئیس جمهور هم در معرفی سامانه ای برای جذب نظرات مختلف در مورد کابینه، ابتکاری بود که تا حالا سابقه نداشت و نشان داد رئیس جمهور بر اساس شاخص ها و برنامه ها وزیر انتخاب می کند و شاخص محوری را ملاک قرار داده نه معرفی وزار از سوی جناح های سیاسی که این می تواند مظهر وفاق در کشور شود.

ترقی همچنین درباره وزیر پیشنهادی کشور خاطرنشان کرد: به لحاظ توانایی سازماندهی و برنامه ریزی، فکر می کنم وحیدی کاملا توان لازم برای مسئولیت وزارت کشور را دارد و اداره این وزارتخانه برای او کار خیلی دشواری نیست. مخصوصا اگر دولت و وزارت کشور به استانداران تفویض اختیار کند، بار وزیر کشور سبک تر می شود و می تواند به نحو کاملا مطلوبی این وزارتخانه را اداره کند.

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند