محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پاسخ به این سوال که کدامیک از وزرای پیشنهادی از سوی آقای رئیسی عیار بالایی در تصدی وزارتخانه‌های مربوطه را دارند؟ عنوان کرد: پنج وزیر پیشنهادی به مجلس به طور حتم مورد استقبال بالای نمایندگان قرار خواهند گرفت که عمده این افراد مرتبط با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هستند. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: احتمال دارد برخی از وزرای پیشنهادی از سوی دولت در جلسات رأی اعتماد دچار چالش شوند. اما همه چیز بستگی به دفاع رئیس‌جمهور از ایشان و همچنین نوع ارائه برنامه کاری این افراد در صحن علنی پارلمان دارد. 

این عضو پارلمان یازدهم در پاسخ به این پرسش که آیا گزینه معرفی شده برای تصدی وزارت امور خارجه و همچنین پیگیری مسائل مرتبط با برجام از سوی مجلس تأیید خواهد شد، اظهار کرد: آقای امیر عبداللهیان از جمله افرادی است که با رأی بسیار بالا از مجلس راهی وزارت امور خارجه خواهد شد. 

عباس زاده مشکینی در خصوص احتمال مخالفت جبهه پایداری با کابینه و تسری این مخالفت به بدنه مجلس، یادآور شد: بنده تا کنون با فردی در مجلس مواجه نشده‌ام که مخالفت جدی با کابینه پیشنهادی داشته باشد و به نظر می‌رسد شاکله مجلس تصمیم گرفته به دولت جدید برای عمل به وظایف خود کمک کند.

این مطلب برایم مفید است
74 نفر این پست را پسندیده اند