سخنگوی طالبان دوشنبه شب گفت: ضمانت ها و بیانیه های رسمی ما اطمینان می دهد که هیچ گونه خطری برای اموال، آبرو و زندگی شهروندان افغانستان وجود نخواهد داشت.

شاهین  افزود: در این مناطق  مدارس و اداره‌ها باز هستند و تجار به کار خود مشغولند. بنابراین، این مثال عملی ما است. پس چرا آنها (مردم) وحشت زده اند؟ آنها نباید وحشت کنند.

سخنگوی طالبان در  مورد ترس و وحشت مردم، مراکز ایست بازرسی و احتمال رجوع طالبان به در منازل افرادی که با سازمان‌ های بین المللی همکاری داشته اند گفت: مراکز ایست بازرسی تنها یک اقدام امنیتی است.

شاهین تاکید کرد، این مراکز باید از هرگونه ناامنی جلوگیری کنند که سارقان و آدم ربایان آنچه را که می‌خواهند نتوانند انجام دهند.

در اکوایران ببینید:رمز پیروزی بدون خونریزی طالبان

سخنگوی طالبان در مورد حقوق زنان در افغانستان گفت: زنان و دختران به عنوان معلم و دانش آموز به مدرسه خواهند رفت شما در چند روز  آینده شاهد آن خواهید بود.

به دنبال کنترل کامل طالبان بر کابل، ذبیح الله مجاهد دیگر سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد که هیچ کس اجازه تهدید و آزار مقامات پیشین دولت افغانستان را ندارد.

مجاهد در پیامی توییتری نوشت: وضعیت کابل تحت کنترل است، افرادی که در تخلفات دست داشته اند دستگیر شده اند. هیچ کس اجازه ورود به خانه های مقامات پیشین ، مصادره خودروها و تهدید آنها را ندارد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند