مسجدی در برنامه «ضیف و حوار» (مهمان و گفت و گو) در شبکه العالم افزود: چند دور از گفت و گوها بین ایران و عربستان در عراق برگزار شد و این گفت و گوها موقتا به علت انتقال دولت در ایران متوقف شده است.

ایرج مسجدی گفت: مذاکرات شامل بازگشایی سفارتخانه های دو کشور شد و امیدواریم در دورهای بعدی گفت و گو به نتایج مثبتی برسد.

سفیر ایران در بغداد ادامه داد: پس از خروج نیروهای آمریکایی در بعد امنیتی، کشورهای منطقه باید آماده باشند که مسئولیت تامین حمایت لازم از امنیت منطقه ای را به عهده بگیرند.

مسجدی تاکید کرد که تهران صریحا هر گونه حضور آمریکا در منطقه و به ویژه عراق را رد می کند.

سفیر ایران به این موضوع اشاره کرد که هر تعرضی به نمایندگی های دیپلماتیک در عراق را محکوم می کنیم زیرا حضور طولانی تر بیگانگان را  توجیه می کند.

سفیر ایران در بغداد اعلام کرد که تهران از هیچ شخص یا حزب عراقی در مقابل حزبی دیگر در انتخابات پارلمانی آتی حمایت نخواهد کرد.

مسجدی تصریح کرد: ایران مناسبات گسترده‌ای با همه جریان‌ها و احزاب داشته و دارد و این امر را در سفرهای متعدد مسئولان عراقی به ایران مشاهده می‌کنید.

وی مراسم تحلیف سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری جدید ایران با حضور شخصیت های عراقی از دولت عراق، احزاب و نمایندگان ائتلاف های این کشور را نمونه این مناسبات گسترده بین ایران و عراق توصیف کرد و توضیح داد: روابط سیاسی بین ایران و شخصیت های عراقی امری بسیار طبیعی است اما این به معنای حمایت ایران از برخی افراد یا احزاب نیست. اینکه ایران از مجموعه مشخصی علیه مجموعه دیگری حمایت می‌کند، تهمت است و به هیچ عنوان صحت ندارد

این مطلب برایم مفید است
41 نفر این پست را پسندیده اند