به گزارش آناتولی، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد روزانه در بیش از ۱۵۰ نقطه با مرز ایران فعالیت‌های کمین و شناسایی با حدود هزار دستگاه وسیله نظارتی صورت می‌گیرد.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه که به منظور نظارت بر تدابیر اتخاذ شده از سوی نیروهای ارتش و امنیت کشور در مرز ایران به منطقه سفر کرده است، گفت: روزانه در بیش از ۱۵۰ نقطه (مرز ایران) فعالیت کمین و شناسایی صورت می‌گیرد. به فعالیت‌های شناسایی با حدود هزار دستگاه وسیله نظارتی، ادامه می‌دهیم.

آکار با بیان اینکه از فناوری نوین مانند دوربین‌های دید در شب نیز به منظور نظارت بر مرزهای منطقه استفاده می‌شود، اظهار داشت: همه باید بدانند که تدابیر بیشتری در مرزهای منطقه نسبت به هر زمان دیگری اتخاذ شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره مبارزه نیروهای مسلح ترکیه با گروه‌های تروریستی در شمال عراق و سوریه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته مجموعا ۲۲ تروریست از جمله ۱۴ تروریست در منطقه عملیات چشمه صلح، ۶ تروریست طی عملیات هوایی در منطقه قارا و دو تروریست در خاکورک در شمال عراق از پای درآمدند.

وزیر دفاع ترکیه درباره کمک‌های نیروهای نظامی به مردم سیل‌زده سواحل دریای سیاه تصریح کرد: دو کشتی ارتش به منظور کمک به عملیات امداد و نجات به سیل زدگان در استان سینوپ راهی منطقه شدند.

 اردوغان: از عبور غیرقانونی از مرزهای کشورمان جلوگیری خواهیم کرد

همچنین رئیس‌جمهور ترکیه نیز  گفت که با تکمیل دیوارهای مرزی به شکل کامل از عبور و مرور غیرقانونی از مرزهای کشور جلوگیری خواهد شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در گفتگوی تلفنی با خلوصی آکار، وزیر دفاع کشور که به منظور بازدید از مناطق مرزی با ایران به استان وان سفر کرده است، گفت: با تکمیل دیوارهای مرزی به شکل کامل از عبور و مرور غیرقانونی از مرزهای کشورمان جلوگیری خواهیم کرد.

اردوغان با تاکید بر اهمیت ساخت و تکمیل دیوارهای مرزی با کشورهای همسایه، تصریح کرد: دیوارهای مرزی به مثابه دیوارهای امنیتی برای کشور هستند. در صورت تکمیل دیوارهای مرزی، بار سنگین نظارت بر خطوط مرزی که برعهده نیروهای امنیتی است نیز سبک‌تر خواهد شد.

ژنرال یاشار گولر رئیس ستاد کل ارتش، موسی آوسِوَر فرمانده نیروی زمینی ارتش و شمار دیگری از فرماندهان ارتش ترکیه، خلوصی آکار وزیر دفاع کشور را در بازدید از مناطق مرزی با ایران همراهی کردند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند