یک رسانه غربی آمریکایی مدعی شد که مسکو نه تنها تلاش‌های خود برای مداخله درانتخابات گذشته آمریکا را متوقف نکرده بلکه این تلاش‌ها ادامه داشته و این بار انتخابات میان دوره‌ای  ۲۰۲۲  کنگره  آمریکا را هدف قرار داده است .

شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر  افزود: دولت بایدن اطلاعاتی را دریافت کرده که نشان دهنده تلاش  روسیه برای مداخله در روند انتخاباتی آتی در آمریکا است .

این اطلاعات و گزارش‌ها همچنین حاکی است، برخلاف هشدار جو بایدن در جریان دیدار با ولادیمیر پوتین در ژنو سوئیس و اعمال تحریم‌های تازه آمریکا علیه روسیه در بهار گذشته، این تلاش‌ها تاکنون ازطرف روسیه متوقف نشده است.

رسانه غربی: روسیه انتخابات ۲۰۲۲ آمریکا را هدف قرار داده است دیدار پوتین و بایدن - ۱۶ ژوئن برابر با ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ در ژنو سوئیس

سی ان ان ادامه می‌دهد: بایدن با در جریان قرار گرفتن روزانه مسائل امنیتی کشور به این نکته اشاره کرد که عملیاتی از سوی روسیه برای مداخله و  گمراه ساختن روند  انتخابات  ۲۰۲۲ آمریکا در جریان است و به صراحت گفته است «این نقض آشکار حاکمیت آمریکا است».

ارائه اطلاعات نادرست، ادعای همیشگی 

سی ان ان به نقل از یک فرد مطلع (که اشاره ای به نام وی نشد) اضافه می‌کند اطلاعات و گزارش‌های تایید شده‌ای از سوی روس‌ها وجود دارد که در صدد هستند تا اطلاعات نادرستی در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی به راه اندازند. یکی از این موارد بهره‌گیری مسکو درباره بحث در مورد  واکسیناسیون و زدن یا نزدن ماسک در داخل آمریکا است که بتواند با تاثیر بر افکار عمومی، روند انتخابات (میان دوره‌ای ) را تحت الشعاع قرار دهند.

«امیلی هاردینگ» (Emily Harding) معاون سابق مدیریت کارکنان در کمیته اطلاعاتی سنا در این باره به سی ان ان گفت: قطعا فعالیت‌هایی ازسوی روس‌ها پیرامون انتخابات (میان دوره ای آمریکا) آغاز شده است.

یک سخنگوی «شورای امنیت ملی » در بیانیه‌ای اعلام کرد: تامین امنیت انتخابات، امری اساسی در دموکراسی آمریکا است، ما بطور دائم تهدیدها را از جمله تلاش‌های خارجی به منظور مداخله و تحت تاثیر قرار دان روند دمکراتیک (درانتخابات)، رصد و  از نزدیک با مقامات محلی و ایالت‌ها برای صیانت از انتخابات خود، کار می‌کنیم.

انتخابات مهندسی شده ۲۰۱۶ به نفع یک نامزد مشخص

سی ان ان که از سال ۲۰۱۷ تاکنون ادعای دخالت روسیه و برخی کشورهای دیگر در انتخابات آمریکا را تکرار می‌کند، اظهار می‌کند: به گفته افراد آگاه به این گزارش‌ها، روس‌ها نسبت به گذشته برای مداخله در روند انتخابات آمریکا مجهزتر و با تجربه‌تر شده‌اند، در روند انتخابات ۲۰۱۶میلادی آنها تلاش کردند انتخاباتی مهندسی شده  برای پیروزی یک نامزد بخصوص را بوجود آورند.

انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ کنگره آمریکا قرار است سه شنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۱برگزار شود که در آن تمامی ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۴ کرسی از یکصد کرسی مجلس سنا به رقابت گذاشته خواهد شد. همچنین در ۳۹ ایالت آمریکا هم انتخابات محلی برگزار می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند