حمید موسوی در این خصوص افزود: بر اساس ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر در شرایط کرونایی، دسته‌ها و هیأت های عزاداری اجازه ورود به حرم مطهر رضوی را ندارند.

وی با بیان اینکه از ۲ روز پیش سفر به خراسان رضوی از مبدا تمام استان های کشور ممنوع شده است ادامه داد: دستورالعمل مراسم عزاداری ایام محرم و صفر به دستگاههای اجرایی ابلاغ خواهد شد و مسئولیت اجرا و نظارت آن نیز بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی است و دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاههای مرتبط نیز همکاری لازم را خواهند داشت. 

دبیر ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: آگاه‌سازی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ممنوع بودن پذیرایی در مراسم عزاداری، دایر بودن موکب‌ها به جای ایستگاه‌های صلواتی و توزیع اقلام بهداشتی و ماسک در این موکب‌ها و استاندارد بودن فضای برپایی مراسم عزاداری از جمله محورهای ضوابط برگزاری مراسم عزاداری در ماه‌های محرم و صفر است.

وی افزود: این دستورالعمل پیوست رسانه‌ای هم دارد که در آن بر پرهیز از پرداختن به مطالبی مانند دوگانه بودن عزاداری و سلامت، پرهیز از رفتاهای هیجانی و احساسی، پرهیز از ایجاد دو قطبی‌های کاذب سیاسی و بین دستگاهی مورد تاکید قرار گرفته است.

موسوی ادامه داد: طی هفته‌های اخیر در راستای رفع کمبود تجهیزات و تخت‌های بیمارستانی در این استان اقدامات خوبی انجام شده و تاکنون ۸۰۰ تخت جدید برای بیماران کرونایی در مراکز درمانی دولتی و خصوصی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: افزایش ساعت کار مراکز منتخب کرونا از ۱۶ ساعت به ۲۴ ساعت در بخش سرپایی از تصمیمات امروز ستاد استانی مقابله با کرونا بود که با تامین نیروی مورد نیاز به زودی اجرا خواهد شد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: طی هفته های گذشته اقدامات خوبی در ارتباط با برخورد و نظارت بر فعالیت هفت گروه شغلی که در شرایط قرمز کرونایی مجاز به فعالیت نیستند در مناطق زیر پوشش این دانشگاه انجام شده است.

وی سرعت بخشی به واکسیناسیون گروههای هدف را مورد تاکید قرار داد و گفت: تاکنون یک میلیون دوز واکسن کرونا به استان خراسان رضوی تخصیص یافته که بیش از ۷۰۰ هزار نفر دوز اول و افزون بر ۲۰۰ هزار نفر دوز دوم را دریافت کرده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند