آیین تنفیذ حکم سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که ساعتی پیش برگزار شد، انعکاس گسترده در بسیاری از رسانه تصویری و نوشتار مطرح جهان داشت و در کانون توجه جهان قرار گرفت.

رسانه های مطرح بین المللی از جمله خبرگزاری رویترز، آسوشیتدپرس، خبرگزاری فرانسه و بخش انگلیسی شبکه های تلویزیونی الجزیره  از جمله رسانه هایی بودند که مراسم تنفیذ حجت الاسلام المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران را در قالب اخبار فوری و به صورت زنده انعکاس دادند.

خبرگزاری فرانسه با اعلام خبر تنفیذ رئیس جمهوری جدید ایران، به نقل از سخنان حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در آیین تنفیذ نوشت: پیشرفت اقتصاد ایران را به خواست و اراده بیگانگان گره نمی زنیم.

خبرگزاری فرانسه نوشت: رئیس جمهوری جدید ایران وعده داد که دولت وی برای رفع تحریم های آمریکا تلاش خواهد کرد اما منتظر کمک بیگانگان نخواهد ماند.

این خبرگزاری به نقل از حجت الاسلام و المسلمین رئیسی نوشت: ما استاندارد زندگی مردم را به خواست و اراده بیگانگان گره نمی زنیم.

رویترز هم به نقل از رئیس جمهوری جدید ایران نوشت دولت وی گام هایی را برای رفع تحریم های ظالمانه تحمیل شده از جانب آمریکا علیه ایران برخواهد داشت.

رویترز در ادامه تصریح کرد: رئیس جمهوری ایران اعلام کرد که وضعیت اقتصاد کشور را بهبود خواهد بخشید.

تارنمای انگلیسی الجزیره نوشت: ابراهیم رئیسی که قرار است روز پنجشنبه این هفته به عنوان هشتمین رئیسی جمهوری ایران سوگند یاد کند، شرایط اقتصادی همراه با مشکلات را تحویل می گیرد.

این رسانه انگلیسی زبان نوشت دولت انقلابی که وی قول آن را داده است، کار سختی برای ترمیم اقتصاد ضربه دیده از تحریم های آمریکا، کرونا و مسائل ساختاری پیش رو دارد.

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند