هیل گزارش داد، وزارت دادگستری آمریکا  در بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان حملات سایبری  گسترده‌ای که به تازگی علیه برخی نهاد‌های آمریکایی انجام شده است، ۲۷ دفتر دادستانی از این کشور هک شدند.

این نشریه همچنین اعلام کرد که شدت این حملات به قدری است که با گذشت مدت زمان بسیار، اکنون تازه ابعادِ آن آشکار می‌شود.

وزارت دادگستری آمریکا در راستای آشکار شدن این حملات اطلاعات خود را به‌روزرسانی کرده است. بنابر اعلام این نهاد آمریکایی از ۷ مه تا ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ (از اردیبهشت ماه تا دی ماه ۱۳۹۹) برخی اطلاعات مانند «ایمیل‌های ارسال شده، دریافت شده و ذخیره شده و همچنین فایل‌های ضمیمه در آن‌ها» ازسوی هکر‌ها مورد حمله قرار گرفته است.

همچنین این اطلاعات بیانگر آن است که در این حملات گسترده ایمیل‌های چندین کارمند در ۲۷ دفتر دادستانی از ۱۵ ایالت آمریکا و همچنین بخش قضایی کلمبیا نیز در دسترس این هکر‌ها قرار گرفته است.

بنابر اعلام وزارت دادگستری آمریکا، تنها در نیویورک حداقل ۸۰ درصد از کارمندان مورد حمله سایبری قرار گرفتند و ایمیل‌هایشان هک شده است.

هفته گذشته اعلام شد که پس از این حملات سایبری به مراکز و پایگاه‌های مهم در آمریکا ازجمله به شرکت مدیریت شبکه "سولار ویندز"، شرکت فرآوری گوشت "جی‌بی‌اس"، شرکت نرم‌افزاری "کاسیا" و نیز یک خط لوله انتقال سوخت در آمریکا، دولت بایدن مقابله با حملات سایبری را در دستور کار خود قرار داده است.

حملات سایبری و ضعف آمریکا در این حوزه از سال‌ها پیش مورد بحث مقامات آمریکایی بوده است و هر کدام تلاش کرده‌اند برای مقابله با این تهدیدات در فضای مجازی اقدامی انجام دهند.

دونالد ترامپ در زمان ریاست جمهوری خود مدام چین و روسیه را متهم به جنگ سایبری می‌کرد، ولی عملاً نتوانست اقدامی مؤثر برای مقابله با این حملات انجام دهد.

بایدن هم در همین چند ماهه نخست ریاست جمهوری خود در آمریکا مدام حملات سایبری را به‌عنوان یکی از نگرانی‌های کاخ سفید عنوان و تلاش می‌کند با تهدید به مقابله به مثل جلوی این حملات هکر‌ها بایستد که البته تا به حال نتیجه‌ای دربر نداشته است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند