معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر این که در عرصه‌های مختلف موفق بودیم و هستیم، گفت: امروز نیروهای مسلح دارای چنان توانی است که در مقابل هر دشمنی می‌ایستد و به هیچ کس اجازه تعرض به منافع و تمامیت ارضی کشور را نمی‌دهد.

دریادار حبیب الله سیاری روز یکشنبه در مراسم آغاز پانزدهمین دوره رزم مقدماتی کارکنان وظیفه نخبه کشور  که در مرکز  شهدای ۰۱ نیروی زمینی ارتش برگزار شد گفت: شما نخبگان و آینده سازان کشور هستید. هر کشوری برای پیشرفت و توسعه و به ویژه توسعه پایدار متکی به علم و دانش است که توسط نخبگان آن جامعه انتشار می یابد.

وی افزود: از نخبگان جامعه انتظار این است که برای توسعه و آینده مطمئن کشور به طریقی اقدام کنند که این هدف مقدس حتما اجرایی شود. آینده سازان و نخبگان  کشور و شما که به عنوان نخبه در این مرکز آموزشی هستید باید اینگونه فکر کنید که آینده کشور متکی به تلاش و همت شما است.

دریادارسیاری ادامه داد: انتظار از  شما نخبگان در عرصه‌ها و رشته‌ها و علوم مختلف این است که پا در رکاب اقدام  و آینده کشور را تضمین کنید چرا که این واقعیتی انکار ناپذیر است.  انتظاری که از شما می رود این است که نسبت به آینده کشور تلاش و کوشش کنید به همین دلیل است که اسم این دوره به نام ذخیره های نظام نامگذاری شده است. نظام جمهوری اسلامی ایران شما را به عنوان ذخیره خود حساب می کند که با تلاش و کوشش در عرصه‌های مختلف آینده کشور را تضمین کرده و جایگاه کشور را در عرصه‌های یبن المللی بالا ببرید و بالا نشان دهید.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: آن چیزی که امروز مورد تاکید رهبری است توسعه علم، دانش و پژوهش توسط نخبگان است. بنابراین انتظاری که جامعه ایرانی از شما نخبگان دارد این است که به عنوان ذخیره‌های نظام با اراده در مسیر پیشرفت ایران حرکت کنید.

وی در ادامه با بیان این که  نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران موفق و سرافراز است گفت: نیروهای مسلحی که ۸ سال دفاع مقدس را با سرافرازی پشت سر گذاشته است و امروز دارای چنان توانی است که در مقابل هر دشمنی می‌ایستد و به هیچ کس اجازه تعرض به منافع و تمامیت ارضی کشور را نمی‌دهد.

دریادار سیاری افزود: نیروهای مسلح با ماموریت حفظ تمامیت ارضی و دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی باید مولفه‌های توان رزم خود را طوری در مقابل تهدیدات آینده رشد دهد که با اطمینان کامل بگوید که هیچ دشمنی اجازه تعرض به منافع و تمامیت ارضی کشور ندارد.

مقام بلند پایه ارتش: به هیچ کس اجازه تعرض به تمامیت ارضی کشور را نمی‌دهیم

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: این را به عنوان توان بازدارندگی می‌گوییم که آنقدر باید توانمند باشیم و تجهیزات داشته و آموزش دیده و مهارت داشته باشیم و از طرف دیگر تمام آحاد جامعه آمادگی دفاع داشته باشند که هیچ دشمنی به خود اجازه تعرض به کشور ما را ندهد. اگر ما قوی باشیم و توان بازدارندگی بالا داشته باشیم دنیا روی جمهوری اسلامی به عنوان یک ملت سرافراز و انقلابی حساب باز می کند که الحمدالله امروز نیروهای مسلح ما اینگونه هستند.

وی ادامه داد: ما تجربه‌های گران بهایی از دفاع مقدس و بعد از آن تا امروز داریم. ما به مولفه‌های رزم در ارتش توجه خاص داشته‌ایم و داریم. یکی از مهمترین مولفه های رزم نیروهای انسانی کارآمد، با عشق، ایمان و با علاقه است، کسانی که در مقابل دشمن سینه سپهر می کنند، می ایستند و ایستاده‌اند.

دریادار سیاری گفت: مولفه دیگری که باید به آن توجه شود بحث تامین تجهیزات به روز و پیشرفته و جوابگو است. باید تلاش کنیم که تجهیرات به عنوان یکی از مولفه‌های توان رزم و بازدارندگی به روز و مناسب با تهدیدات آینده باشد چرا که با تجهیزات قدیمی نمی‌توانیم ادعا کنیم که توان رزم ما بالا است.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: امروز عرصه‌های جنگ تغییر کرده است، عرصه های قدیم هست اما عرصه های جدید به آن اضافه شده بنابراین مناسب با این عرصه‌ها باید خود را آماده  و تجهیزات تهیه شود و از دنیا عقب نمانیم که به لطف خدا عقب نمانده ایم و هر روز خبر پیشرفت های مختلف ارتش را در عرصه های جنگ زمینی،‌هوایی، دریایی، زیردریا و پدافند هوایی می‌شنوید و می بینید.

وی با تاکید بر این که تجربه ها و پیشرفت‌ها به سادگی بدست نیامده است، گفت: در این راه تلاش‌ها و کوشش های فراوان شده است. به سمتی حرکت کردیم که نه تنها از دنیا عقب نمانیم حتی بتوانیم جلو هم باشیم.اگر امروز جلو نباشیم و توان ما مطابق با علم روز نباشد مطمئنا شکست می‌خوریم.

دریادار سیاری افزود: امروز در عرصه های جدید صاحب حرف هستیم و ادعا می کنیم در همه عرصه ها موفق بودیم و هستیم. به پهپادها، هوش مصنوعی و دیگر عرصه ها نگاه کنید که چقدر پیشرفته داشته ایم. تلاش کردیم کردیم و جایگاه مناسبی داریم.

معاون هماهنگ کننده ارتش خطاب به نخبگان کشور گفت: امروز انتظار ارتش از شما این است که برای پیشرفت در عرصه تولید تجهیزات با فناوری روز و مناسبت با تهدیدات آینده از علم و دانش و پژوهش و توانمندی شما بهره ببرد. تدبیر فرمانده کل ارتش در ارتباط با این جمله که ذخیره نظام هستید مبنای آن این است که ارتش بتواند در همین مدت کوتاهی که در خدمت ارتش هستید شما را با عرصه های دفاع آشنا کند و شما با توجه به رشته و تخصص و علم و پژوهشی که دارید بتوانید انتخاب کنید که در کدام یک از این عرصه ها به ارتش جمهوری اسلامی ایران کمک کنید.

وی با تاکید بر این که ارتش کشور متکی به توان علمی و دانشگاه‌ها و جوانان کشور است، گفت: باید از طرح ها و علم و دانش شما نخبگان بهره ببرد تا بتواند سرافرازی خود را در بین ارتش‌های جهان حفظ کند. انتظار ما این است که در این مدت کوتاه تلاش کنید که این آشنایی را بدست آورید و به ارتش مردمی و ارتشی که شعارش جانم فدای ملت است کمک کنید.

دریادار سیاری در ادامه افزود: آموزش رزم مقدماتی آموزشی است که در کمترین زمان ممکن برگزار می شود و مورد نیاز همه است. همه آحاد جامعه باید اصول اولیه دفاع را یاد بگیرند. همانطور که در دفاع مقدس ملت نشان با آمدن در صحنه و پشتیبانی از ارتش و سپاه باعث شد که بتوانیم در مقابل دشمن بایستیم و سرافراز بیرون بیاییم و اجازه ندهیم که میلی‌متری از خاک ایران زیر پای دشمن بماند. دشمن شکست خورده‌ای که امروز دارای وضعیتی است که در تاریخ بخوانید که چه مسیری را طی کرده است.

وی با تاکید بر این که آموزش نظامی دفاع بر همه واجب است، ادامه داد: در ۸ دفاع مقدس فقط نیروی ارتش بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر وظیفه را به جبهه ها اعزام کرد و با همت جوانان دفاع مقدس به پیروزی رسید.

معاون هماهنگ کننده ارتش در ادامه به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: تمام و تلاش ارتش در قرارگاه پدافند زیستی امام رضا (ع) ارتش بر این است که کمترین آسیب به بدنه ارتش و توان نیروی انسانی وارد شود.

وی افزود: در اسفند ۱۳۹۸ دشمن تلاش می کرد که بگوید مراکز آموزشی خطرناک ترین جا برای شیوع بیماری است که اعلام کردیم که سالم‌ترین مکان پادگان‌های ارتش است و تا امروز به لطف خدا و تلاش همه همکاران موفق شدیم که این گونه جلو برویم.

دریادار سیاری با تاکید بر این که بحث سلامت اولویت اول ما در پادگان ها و مراکز آموزشی است، گفت: کمترین آسیب را در ارتش و نیروهای مسلح و به ویژه در مراکز آموزشی که در آن تراکم جمعیتی بود داشتیم چرا که تمام  مسوولان و دست اندرکاران تمام در خدمت بودند و تمام دستورالعمل‌ها را اجرا کردند. تمام امکانات مورد نیاز را برای مبارزه با این ویروس به کار گرفتیم. هدف ما این است که سربازان ما سالم وارد پادگان ها شوند و سالم خارج شوند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند