«نبیلا مسرلی» سخنگوی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای که یک نسخه آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد تصریح کرد: اتحادیه اروپا به قوی‌ترین لحن ممکن این حمله را که هم زمان با عید قربان صورت گرفت و داعش مسئولیت آن را پذیرفت محکوم می‌کند.

وی افزود: ما به خانواده قربانیان تسلیت گفته و آرزو می‌کنیم که آسیب دیدگان سریعا بهبود یابند. مسرلی همچنین حمایت کامل اتحادیه اروپا از مقام‌های عراقی در جنگ علیه تروریسم و تعهد به فعالیت‌های ائتلاف جهانی علیه داعش را مورد تاکید قرار داد.

وی تصریح کرد که اتحادیه اروپا در کنار دولت و ملت عراق برای حمایت از امنیت و ثبات این کشور قویا ایستاده است.

گروه تروریستی داعش مسؤولیت انفجار انتحاری روز دوشنبه در شهرک صدر واقع در شرق بغداد را که ۳۵ کشته و ۶۰ زخمی برجای گذاشت، برعهده گرفت. در بیانیه‌ای منسوب به داعش که در صفحات و سایت‌های وابسته به این گروه تروریستی منتشر شده، آمده است: عامل انتحاری به نام ابوحمزه خودش را در میان تجمع شیعیان در شهرک صدر منفجر کرد.

در همین پیوند «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دیروز یک نشست فوق‌العاده با حضور فرماندهان نظامی و مقامات بلندپایه امنیتی و اطلاعاتی عراق برگزار کرد. وی متعاقبا دستور بازداشت فرمانده ‌پلیس مسؤول حوزه استحفاظی مذکور و انجام تحقیقات در رابطه با این حمله را صادر کرد. 

واکنش اتحادیه اروپا به حمله تروریستی بغداد

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند