بسیاری از والدین آرزو دارند بچه‌های خود  را با رنگ و روی سالم، بدن قوی و قدی بلند ببینند. تغذیه سالم و ورزش دو ستون سلامت کودک هستند. 

۵ خوراکی  که می‌توانند به رشد کودک شما کمک کنند، شامل موارد زیر است:

تخم مرغ

پروتئین عنصر سازنده رشد جسمی کودک است و تخم مرغ‌ها پر از پروتئین هستند. می‌توانید گاهی به جای  شیر و غلات یا مربا و نان در صبحانه، یک املت دلچسب برای کودک خود تهیه کنید و با یک تکه نان سبوس‌دار  و یک لیوان شیر، یک دوز سالم پروتئین، کربوهیدرات‌های پیچیده و کلسیم به او بدهید. کودک شما نیز برای مدت بیشتری سیر خواهد ماند.

ماست

ماست یا کشک را باید به عنوان بخشی از ناهار کودک خود قرار دهید. ماست، روده کودک شما را سالم نگه می‌دارد و از اینجاست که سلامت کامل شروع می‌شود. ماست غنی از ویتامین D و کلسیم است و بنابراین برای استحکام استخوان‌ها و داشتن قد بلند ضروری است.

شیر

شیر یک قسمت اساسی از رژیم غذایی کودک شماست. اطمینان حاصل کنید که روزانه حداقل دو لیوان شیر دریافت می‌کنید تا میزان کلسیم مورد نیاز، ویتامین D و پروتئین مورد نیازتان را تأمین کند. برای تغذیه بهتر و آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی، لیوان شیر را با بادام و زعفران غنی کنید یا به جای دریافت هر نوع پودر شکلات، به دنبال پودرهای پروتئینی مانند پروتئینکس و ... باشید.

این ۵ خوراکی به رشد قد کودک شما کمک می‌کند

 

سویا

سویا سرشار از پروتئین گیاهی است و به رشد عضلات در بچه‌ها کمک می‌کند. اگر کودک شما لاکتوز تحمل نمی‌کند و قادر به هضم شیر لبنیات نیست، پس شیر سویا را برای جبران ویتامین D، کلسیم و پروتئین در رژیم غذایی خود انتخاب کنید.

میوه‌ها

میوه‌های تازه و فصلی مملو از ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز برای سنتز پروتئین در بدن هستند. هر روز حداقل ۲-۳ میوه به کودک خود بدهید. به این ترتیب وی به طبیعی‌ترین روش یک منبع بی دردسر از مولتی‌ویتامین‌ها به دست می‌آورد، سیر می‌ماند و از غذاهای فرآوری‌شده که رشد او را مختل می‌کنند اجتناب می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
1413 نفر این پست را پسندیده اند