علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار کرد: در شرایط اپیدمی و همه گیر شناسی  ویروس کرونا هر فردی با علائم سرماخوردگی به پزشک مراجعه کند قطعاً از نظر پزشکان به کرونا دلتا مبتلا شده است. آزمایشات pcr در گونه کرونا دلتا نسبت به گونه‌های دیگر به صورت منفی خود را نشان می‌دهد، زیرا ممکن است فرد علائم را داشته، اما در تست pcr آزمایش آن منفی باشد زیرا اکثر آزمایش‌های کرونا در خصوص سویه هندی (دلتا) اشتباه است و علائم سرماخورگی مساوی با کرونای هندی (دلتا) است.

زالی افزود: در سویه دلتا درصد میزان منفی بودن تست نسبت به بقیه سویه‌ها بالاتر است، زیرا ممکن است pcr  شخص منفی باشد، اما در عین حال علائم کرونا را داشته باشد. آنچه در بالین مهم است علائم بالین است. افرادی که با درد عضلانی یا آبریزش بینی، علائم  تنفسی فوقانی، گرفتگی بینی، درد شکم همراه با اسهال و استفراغ و حالت تهوع، سردرد، دل درد سرگیجه و علائمی از قبیل اختلال در افراد مسن که الان داریم به عنوان سویه دلتا نام گذاری شده است.

او در پایان تصریح کرد: کسانی که دیابت و فشار خون دارند باید در سویه دلتا بیشتر مراقب باشند.گروهی که میزان بالای اختلال در سویه دلتا را نشان داده اند گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ سال‌ و کمتر از آن است که در سوش های قبلی بسیار کمتر بود. کرونا در تهران برای کودکان زیر ده سال را به  ۴/۸ رساندیم که قبلاً ۱/۲ دهم درصد بوده که تمامی اینها مختصات سوش دلتا است.

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند