رییس جمهوری اتریش که به پایتخت بلژیک سفر کرده در توئیتی نوشت: خرسندم از اینکه اولین ملاقات را با جوسپ بورل در بروکسل داشتم. سیاست خارجی و دفاعی مشترک یکی از موضوع های بارز رایزنی های من بود. ما باید در کنار هم کار کنیم تا اتحادیه اروپا بتواند تصمیم‌های مشترک قوی اتخاذ کند.

در همین حال «الن جورج متن» وابسته مطبوعاتی اتحادیه اروپا در وین پیام «فن دربلن» را در توئیتر بازنشر داد و نوشت که نقش اتریش برای نهادهای بین المللی و حمایت از مذاکرات وین درباره برجام حائز اهمیت است. وی خاطر نشان کرد که تعهد قوی رئیس جمهوری و دولت اتریش در موفقیت مذاکرات (برجام) نقش کلیدی دارد.

«استر اورسینی روزنبرگ» مشاور بورل هم در توئیت جداگانه‌ای به این ملاقات اشاره کرد و نوشت که دو طرف پیرامون چالش‌های سیاست ‌خارجی رایزنی‌های گسترده‌ای داشتند.

 «الکساندر فن در بلن» رییس جمهوری اتریش، در ادامه سفرش به بروکسل با شارل میشل و اورسولا فون‌درلاین روسای شورا و کمیسیون اروپا دیدار کرد. تغییرات آب‌وهوایی و همه‌گیری کرونا از مهم‌ترین محورهای گفت‌وگو بین طرف‌ها عنوان شده است.

«فن در بلن» در توئیتی نوشت: مذاکرات خوبی را با شارل میشل درباره مسائل فوری و چالش‌های اتحادیه اروپا داشتم. هر دو اتفاق نظر داریم که اتحادیه اروپا بتواند از بحران‌ها قوی خارج شود، به ویژه در عرصه بین‌المللی. رئیس جمهوری اتریش پس از دیدار با «فون‌درلاین» هم نوشت: ما باید در کنار هم به همه‌گیری کرونا بپردازیم. باید کنار هم با بحران تغییرات آب و هوایی که بزرگترین چالش بشریت است مقابله کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند