به گزارش سایت النشره، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی مداخله جویانه گفت که این رژیم اتفاقات لبنان را از نزدیک تحت نظر داشته و این کشور در آستانه سقوط قرار دارد.

نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی در آغاز نشست هفتگی کابینه خود اظهار کرد: اوضاع لبنان را از نزدیک دنبال می‌کنیم و من به همراه وزیر امنیت داخلی و وزیر خارجه در وضعیت آماده باش خواهیم ماند.

بنت به این اشاره کرد که نیروهای ارتش و پلیس روز گذشته مقادیری اسلحه به ارزش چندین شکِل (واحد پول اسرائیل) در مرزهای لبنان کشف و ضبط کردند که این یکی از بسیاری از موارد است و این رژیم به پیگیری‌هایش ادامه می‌دهد.

وی در اظهاراتی واهی مدعی شد: لبنان مانند دیگر کشورهایی که تحت کنترل ایران هستند در آستانه سقوط قرار دارد و شهروندان آن هزینه سنگینی را متحمل می‌شوند.

در همین حال، نهاد امنیتی رژیم صهیونیستی در اظهاراتی بی‌اساس اعلام کرد: آمریکا باید از ارتش لبنان پیش از ایجاد شکاف در آن توسط حزب الله حمایت کند.

این نهاد در ادامه آورده است: سقوط لبنان اسرائیل را به جنگ نزدیک می‌کند. اسرائیل باید یک استراتژی فوری در لبنان تنظیم کرده و هرچه سریع‌تر با عزم و احتیاط آن را اجرا کند.

نهاد امنیتی رژیم صهیونیستی همچنین تاکید کرد: ورود روسیه و چین به لبنان، فرصت کنترل بیشتر اسرائیل را بر آنچه در آنجا اتفاق می‌افتد، سلب می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند