دکتر علیرضا فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران امروز در حاشیه مراسم راه‌اندازی بخش های عمل جراحی و سی‌تی‌اسکن بیمارستان مهدیه تهران بیان کرد: برای اولین بار در چند روز اخیر از مرز ۶ هزار بیمار بستری مبتلا به کرونا در تهران عبور کردیم و در حال حاضر تعداد بیماران بستری در تهران به ۶۲۴۶ نفر رسیده است.

وی افزود: از این تعداد، ۲۱۴۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی بستری هستند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اضافه کرد: حدود ۱۱۰۰ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران بستری شده‌اند و تعداد ترخیص‌ها در این زمان به ۹۰۰ بیمار رسیده است.

زالی اظهار داشت: همچنین حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ بیمار سرپایی در این مدت به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه کردند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه در خیز چهارم بدترین شرایط بستری را در اردیبهشت‌ماه داشتیم، گفت: تعداد بستری‌های تهران در ۱۴ اردیبهشت به ۷۸۰۰ نفر رسیده بود.

 

وی ابراز امیدواری کرد که با تدابیر اتخاذشده، در پیک پنجم به این عددها نرسیم.

زالی افزود: با راه‌اندازی کلینیک‌های درمان سرپایی کرونا، مقداری از بار تحمیلی به بیمارستان‌ها کاهش پیدا می‌کند که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تسریع فرایند واکسیناسیون بار بیمارستان را می‌توان کاهش داد.

یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر در تهران واکسینه شدند

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران همچنین گفت: تا بعدازظهر دیروز (شنبه ۱۹ تیرماه) یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر در تهران علیه کرونا واکسینه شدند.

وی افزود: با توجه به صحبت‌های وزیر بهداشت، واکسیناسیون عمومی کرونا در روزهای آتی افرایش خواهد یافت.  

زالی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۸۹ درصد جمعیت بالای ۷۰ سال استان تهران واکسینه شده‌اند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران توضیح داد: تزریق واکین کرونا به گروه‌های هدف مانند بیماران خاص هم انجام شده است.

زالی اظهار داشت: از فردا برنامه جدیدی برای گروه ارائه‌دهندگان خدمات ما در تهران داریم که تزریق دوز دوم به آنها شروع می‌شود.

وی افزود: ۴۳ درصد کل تیم پزشکی کشور در تهران مستقر هستند، به عبارتی بخشی از گروه هدف که باید واکسن دوز دوم را دریافت کنند از فردا آغاز می شود.

زیرساخت‌های لازم برای افزایش تزریق واکسن کرونا را داریم

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا آمادگی برای افزایش تزریق واکسن را پایتخت دارید، گفت: ما در تهران برای افزایش تزریق واکسن کرونا زیرساخت را داریم و نیروی انسانی ما آمادگی کامل را برای این کار را دارند.

وی شرط اصلی افزایش تزریق واکسن کرونا را تامین مکفی واکسن اعلام کرد و گفت: اگر واکسن به اندازه کافی به ما تحویل شود، در تسریع واکسیناسیون هیچ مشکلی نداریم.

زالی افزود: ما هم در راستای برنامه اعلامی وزیر بهداشت گام خواهیم برداشت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۸۰ مرکز تجمعی واکسیناسیون کرونا در تهران داریم که این مراکز می توانند به صورت ۲ شیفت فعالیت کنند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: در این هفته هم چند مرکز جدید تجمیعی واکسیناسیون کرونا در تهران هم راه‌اندازی می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند