به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، براساس گفته یک مقام کاخ سفید جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از "اندرو سول"، کمیسیونر امنیت اجتماعی خواست تا استعفا دهد و بعد از آنکه او با درخواست استعفا مخالفت کرد، استخدام او به پایان رسید.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، هم‌چنین گفت دیوید بلک، معاون این کمیسیونر اما با استعفا موافقت کرد. این دو مقام در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ جمهوریخواه منصوب شده بودند.

جو بایدن "کیلو کیجاکازی" (Kilolo Kijakazi) را به عنوان کمیسیونر موقت تا زمان انجام بررسی برای کمیسیونر دائم و معاون کمیسیونر انتخاب کرد. او در حال حاضر معاون کمیسیونر برای سیاست بازنشستگی و ناتوانی در اداره امنیت اجتماعی است.

برکناری اندرو سول به دنبال توصیه حقوقی وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر اینکه می‌توان او را عزل کرد، انجام شد؛ آن هم با وجود اساسنامه‌ای که می‌گوید او را تنها در صورت قصور از وظایف یا تخلف می‌توان برکنار کرد.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، اندرو سول می‌تواند با دستور رئیس جمهوری این کشور اخراج شود. با این حال قانونگذاران جمهوریخواه بایدن را به سیاسی کاری در این نهاد متهم کرده و گفتند تایید اندرو سول در سال ۲۰۱۹ از سوی یک سنای دو حزبی بود. حکم اندرو سول از ۲۰۱۹ به مدت شش سال بود که بدین ترتیب دوران خدمت او ژانویه ۲۰۲۵ به اتمام می‌رسید.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند