به گزارش عربی ۲۱، یک منبع آگاه اعلام کرد که سعودی‌ها شب گذشته تنها چند ساعت مانده به زمان مقرر ضیافت شام با مقام‌های دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا در اقامت سفیر عربستان در واشنگتن را لغو کردند.

شبکه مذکور در راستای سفر «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع عربستان به آمریکا و دیدار با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا گزارش داد که سفارت عربستان درباره دلیل لغو ضیافت شام هیچ سخنی نگفته است.

شبکه سی ان ان قبل از دیدار خالد بن سلمان با آنتونی بلینکن تاکید کرد که عربستان به مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که آن‌ها باید قبل از زمان برگزاری نشست‌ها در وزارت خارجه آمریکا با ریاض تماس برقرار کنند.

معاون وزیر دفاع سعودی و وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ضمن دیدار با یکدیگر در واشنگتن به بررسی همکاری دو کشور و تقویت آن پرداختند.

بنا به این گزارش دو طرف همچنین درباره مهمترین تحولات منطقه و راه‌های همکاری در پرونده‌های مورد اهتمام مشترک بحث و گفت‌وگو کردند.

وزیر خارجه آمریکا و معاون وزیر دفاع آمریکا در این دیدار بر لزوم حمایت از تلاش‌های برای حفظ امنیت و صلح و ثبات منطقه در دو زمینه بین المللی و منطقه‌ای تأکید کردند.

خالد بن سلمان در صفحه توئیتر خود نوشت که او با «ویکتوریا نولاند» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

شایان ذکر است که این اولین سفر یک مقام رسمی سعودی به آمریکا پس از روی کار آمدن جو بایدن دمکرات در واشنگتن است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند