بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰:۳۰ امروز بر روی شاخص ۷۹ در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۲، غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۹۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۷ و منواکسید کربن با شاخص ۲۷ بوده است.

بر این اساس، اقدسیه در منطقه۱ با شاخص ۵۴، گلبرگ در منطقه۸ و پونک هر دو با شاخص ۶۰ و مسعودیه در منطقه۱۵ باشاخص ۶۱ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند و جزو مناطق سالم بود.

همچنین ایستگاه‌های پارک شکوفه در منطقه۱۴ با شاخص ۱۳۰، شهرداری در منطقه۲۱ با شاخص ۱۱۵ و ایستگاه شریف درمنطقه۲ با شاخص ۱۱۲ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۹۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۲ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران  به ثبت رسیده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند