روزنامه «جروزالم پست» نوشت، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم اسرائیل قصد دارد از این به بعد چهارشبانه روز در هفته در اقامتگاه نخست وزیری بدون حضور خانواده مستقر شود.

گروهی از همسایگان بنت با نامه نگاری خواستار جابجایی وی به مکان دیگر شدند و دلیل آن را نیز تداوم تظاهرات علیه بنت و تدابیر تازه امنیتی در «رعانانا» اقامتگاه بنت عنوان کردند. اقامتگاه بنت و خانواده وی در رعانانا بود و اینک او قصد دارد بدون حضور اعضای خانواده به اقامتگاه نخست وزیری در قدس اشغالی برود.

چندی قبل منابع خبری عبری زبان «از افزایش تدابیر امنیتی نزدیک اقامتگاه نفتالی بنت»  خبر دادند.

روزنامه «یدیعوت آحارانوت» دراین باره نوشت که تدابیر امنیتی شدید در اطراف شهر رعانانا واقع در شمال تل آویو برقرار شده به طوری که ساکنان این منطقه با شکایت از این مسئله گفته‌اند که اینک همزمان  با استقرار یگان‌های پلیس و ماموران شین‌بت، منطقه به یک اردوگاه نظامی مبدل شده است.

در رأی‌گیری  که در کنست رژیم صهیونیستی در خصوص کابینه نفتالی بنت برگزار شد و ۶۰ نماینده کنست به کابینه بنت رأی اعتماد دادند و ۵۹ نفر با آن مخالفت کردند و بنت به عنوان نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی سوگند یاد کرد و به ۱۲ سال دوران نخست‌وزیری نتانیاهو پایان داد و به عنوان سیزدهمین نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس سی‌وششمین کابینه این رژیم آغاز به کار کرد.

یائیر لاپید هم به عنوان نخست‌وزیر جایگزین رژیم صهیونیستی سوگند یاد کرد و دومین نخست‌وزیر جایگزین در تاریخ این رژیم لقب گرفت. هنوز ساعاتی از انتخاب «نفتالی بنت» به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونیستی نگذشته بود که کاخ سفیدخبر داد، وی با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا تلفنی گفت‌وگو کرده است.

تازه ترین نظرسنجی‌ها در فلسطین اشغالی حکایت از قریب الوقوع بودن سقوط کابینه بنت، لاپید دارد.  وبگاه «تایمز اسرائیل» نوشت،  یک نظرسنجی جدید نشان داد که بسیاری از اسرائیلی‌ها بر این باورند این کابینه عمر طولانی نخواهد داشت. بر اساس نظرسنجی شبکه ۱۲ ،۴۳ درصد پاسخ دهندگان در این نظر سنجی گفتند که کابینه موسوم به «تغییر» در مدت کوتاهی منحل می‌شود. ۳۰ درصد نیز معتقدند که این کابینه برای یک مدت طولانی تر داوم می‌آورد. تنها ۱۱ درصد شرکت کنندگان بر این باورند که کابینه لاپید، بنت در چهار سال دوام میآورد.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند