« پشت پرده دعوت رئیسی و محسنی اژه ای از منتقدان و اصلاح طلبان چیست؟»

 

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا و  عضو شورای سردبیری خبرگزاری خبرآنلاین در این نشست مجازی گفت: 

صحبت‌ها تا الان عمدتا درباره طرف دعوت کننده است، من می‌خواهم از طرف کسانی که مورد دعوت قرار گرفتند صحبت کنم. این افراد با چه مکانیزمی باید نظراتشان را مطرح کنند تا فضا مطرح شود؟ آیا قرار است نظراتشان همین باشد که در روزنامه‌ها می‌گویند یا قرار است تا صریح‌تر نظرشان را بگویند.

این افراد باید بسیار پخته عمل کنند و موضوعاتی که مطرح کردند را جایی محفوظ نگه ‌دارند و اگر دیدند نظراتشان اجرایی نمی‌شود آن‌ها را منتشر کنند. هرچه این موضوع به شکل تعامل موثر صورت بگیرد، تاثیر بیشتری دارد.

بدترین فرض این است که این کار فرمایشی است و می‌خواهند منتقدین را ساکت کنند تا در فضای عمومی جامعه صحبت نکنند. در همین فضای سیاسی که ۵۲درصد مردم در انتخابات شرکت نکردند، مسائل سیاسی باید یک ایدئولوژی زدایی شود و کمی حالت کارکردگرایی بگیرد.

یقین دارم اگر کاری که آقای رئیسی و اژه‌ای خوب انجام بشود جامعه سود می‌برد و اگر این اتفاق رخ ندهد ضد خودشان می‌شود و جامعه منتقد، انتقادات خود را به شکل تیزتری بیان می‌کنند.

از مهاجری سوال شد آیا از شما هم دعوتی شده است، که او پاسخ داد: بله اواسط هفته گذشته از دفتر آقای رئیسی با من تماس گرفتند و با الفاظ خیلی محترمانه از من درخواست کردند که نظرم را مطرح کنم و گفتند تا قبل از تشکیل دولت این کار به همین روند است و بعد از تشکیل دولت روند تغییر می‌کند. حتی گفتند به شکل فایل صوتی می‌توانم نظرم را ارائه بدهم.

دیروز هم با ادبیات مشابهی از دفتر آقای محسنی اژه‌ای با من تماس گرفتند و من هم قول دادم که اگر موضوعی باشد نظر خودم را ارائه می کنم. من از دوستان دیگر که دعوت شدند هم می‌خواهم به شکل جمعی نظراتشان را جمع کنند و آن جواب را به ریاست قوا بگویند.

این مطلب برایم مفید است
74 نفر این پست را پسندیده اند