آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه‌های آزمایشی کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ در تاریخ ۹ تا ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ در ۴۱۴ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۳ هزار و ۵۲۲ حوزه امتحانی و ۱۱ کشور خارجی با رقابت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ نفر داوطلب برگزار شد.

تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد در این آزمون ثبت نام کرده‌اند که برای آنها تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت کنکور صادر شد.

در آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی تعداد ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ کارت صادر شد که از این تعداد ۱۱۳ هزار و ۵۹۹ کارت مربوط به داوطلبان زن و تعداد ۶۲ هزار و ۱۷۷ کارت مربوط به داوطلبان مرد بود.

دفترچه سئوالات آزمون عمومی (دفترچه شماره ۱) و اختصاصی (دفترچه شماره ۲) در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی http://www.sanjesh.org منتشر شد.

دفترچه شماره ۱ شامل ۱۰۰ سوال دروس زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی* و زبان انگلیسی* بوده است.

دفترچه شماره ۲ یا دفترچه آزمون اختصاصی گروه آزمایشی زبان‌های خارجی نیز شامل دروس زبان تخصصی (انگلیسی- فرانسه- آلمانی) بود.

متقاضیانی که گروه آزمایشی زبان‌های خارجی که زبان امتحانی آنان یکی از زبان‌های ایتالیایی و یا روسی بود، نیازی به پاسخگویی به سوالات دفترچه شماره ۲ دفترچه آزمون اختصاصی نداشتند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند