خبرگزاری فرانسه نوشت: شرکت فناوری اطلاعات در آمریکا بعد از این که مهاجمان سایبری باج افزار را به سیستم عامل شبکه وارد کردند،  از مشتریان خود خواسته است روز جمعه سرورهای خود را خاموش کنند.

شرکت فناوری اطلاعات کاسیا عصر جمعه اعلام کرد که این حمله را که به تعدادی از مشتریان این شرکت که از نرم افزار «وی اس آ» استفاده می کنند محدود کرده است.

حملات باج افزاری به طور معمول شامل قفل کردن داده ها در سیستم ها با استفاده از رمزنگاری است و باعث می شود شرکت ها برای بازیابی دسترسی خود هزینه پرداخت کنند.

کاسیا همواره خود را یکی از تامین کنندگان اصلی فناوری اطلاعات و خدمات مدیریت امنیتی به شرکت های کوچک و متوسط معرفی کرده است.

نرام افزا وی اس آ به شرکت ها امکان مدیریت شبکه های رایانه ای و چاپگرها از یک نقطه را می دهد.

کاسیا اعلام کرده که شمار کوچکی از شرکت ها تحت تاثیر این حمله قرار گرفته اند اما شرکت امنیت سایبری هانترس لبز گفته است این شرکت با شرکای هدف حمله همکاری دارد  و حدود ۲۰۰ کسب و کارها رمزگذاری شده اند.

کاسیا در بیانیه ای اعلام کرد: ما بر این باوریم که منبع آسیب پذیری را شناسایی کرده ایم و خود را آماده می کنیم تا تاثیر آن را کاهش دهیم.

براساس گزارش تیم واکنش اضطراری رایانه ای دولت نیوزلند مهاجمان از یک گروه هکری موسوم به «ریویل» بوده اند.

به گفته پلیس فدرال آمریکا «ریویل» همچنین در حمله ماه گذشته «جی بی اس» یکی از بزرگترین شرکت صنایع فناوری گوشت جهان نقش داشته است. این حمله باعث شد این شرکت که در برزیل مستقر است ۱۱ میلیارد دلار به بیت کوین به هکرها پرداخت کند.

شورای امنیت سازمان ملل این هفته اولین نشست رسمی خود را درباره امنیت سایبری برگزار کرد و در آن به افزایش تهدید هکرها علیه زیرساخت های کلیدی کشورها پرداخت. جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به تازگی در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه این موضوع را مطرح کرد.

تعدادی از شرکت های آمریکایی از جمله گروه رایانه ای سولار ویندز و «کلونیال پایپ لاین» بزرگترین شرکت توزیع مواد پالایشی نفت در آمریکا مورد حمله باج افزارهای قرار گرفته اند.

اف بی ای هکرهای مستقر در روسیه را مسئول این حملات می داند.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند