وکیل پیشین رئیس جمهور سابق آمریکا گفت، اتهامات وارد از سوی دادستانی منهتن علیه سازمان ترامپ تنها نوک کوه یخ بوده و اتهامات بسیار بیشتری در راه است.

«مایکل کوهن» وکیل و کار چاق‌کن سابق «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا گفت، اتهامات علیه سازمان ترامپ، فقط نوک کوه یخ هستند.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، کوهن در مصاحبه‌ای گفت: «نمی‌خواهم مردم فکر کنند این پرونده فقط درباره آلن ویسلبرگ (مدیر مالی سازمان ترامپ) و یک آپارتمان و یک خودرو مجانی و امثال آن است».

وکیل سابق ترامپ از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۸ افزود: «مسئله به‌طور اساسی ابعاد بزرگتری از این یک جنبه [مطرح شده] را دارد. این فقط نوک کوه یخ است و چیزهای بسیار بیشتری در راه هستند».

کوهن در ادامه گفت، باور ندارد این پرونده صرفاً حول تخلفات مالیاتی ویسلبرگ باشد بلکه هدف اصلی «مدیر عامل سازمان ترامپ، یعنی شخص دونالد ترامپ است».

او همچنین گفت که معتقد است اکنون که ویسلبرگ ‌می‌داند قرار است «سال‌هایی طلایی» را پشت میله‌های زندان بگذراند، ممکن است با دادستانی منطقه منهتن نیویورک همکاری کند.

کوهن افزود: «فکر می‌کنید دونالد ترامپ از او حمایت خواهد کرد؟ اگر آلن نگاهی به گذشته بیاندازد که چه بر سر من آمد، پاسخش یک نه قاطعانه خواهد بود».

مأموران فدرال آمریکا سال ۲۰۱۸ دفتر کار، منزل و اتاق هتل کوهن را مورد بازرسی قرار داده بودند. او در آن زمان مظنون به جاسوسی و دادن حق‌السکوت به دو زن بود که مدعی رابطه جنسی با ترامپ بودند.

کوهن پس از روی گردان شدن از ترامپ، هفت مرتبه در دفتر دادستانی منهتن حاضر شد و با مقامات قضایی علیه سازمان ترامپ همکاری کرد.

در نهایت، روز گذشته (پنجشنبه)  دادستانی منطقه منهتن نیویورک اعلام کرد سازمان ترامپ و ویسلبرگ به کلاه‌برداری مالیاتی «گسترده و قابل توجه» به مبلغ ۱.۷ میلیون دلار متهم شدند.

این اولین پرونده کیفری مقامات قضایی نیویورک علیه ترامپ است که بعد از دو سال تحقیقات به سرانجام رسیده و طبق آن سازمان ترامپ و ویسلبرگ از سال ۲۰۰۵ تا به امسال، مقامات را درخصوص پرداخت مالیات، فریب داده‌اند.

در اتهاماتی که موجه شخص ویسلبرگ مطرح شده آمده است که او نام خود را به عنوان شهروند نیویورک ثبت نکرده تا از پرداخت مالیات بر درآمد این شهر طفره رود.

وکلای ویسلبرگ و سازمان ترامپ پس از دریافت این اتهامات، از دادگاه درخواست تجدیدنظر کرده‌اند. ویسلبرگ بدون ارائه وثیقه آزاد شده اما دادگاه منهتن از بیم خروج او از آمریکا به‌وسیله جت شخصی، پاسپورت او را ضبط کرده است.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند