به گزارش خبرگزاری تاس، پوتین امروز(چهارشنبه) نوزدهمین جلسه پرسش و پاسخ خبری زنده خود در دوران ریاست‌جمهوری‌اش را برگزار کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به سوالاتی پاسخ می‌دهد که از سوی مردم روسیه و در جریان جلسه پرسش و پاسخ زنده تایید شده است. در مجموع یک میلیون و ۲۵۶ هزار و ۴۸ سوال مطرح شده است. شعار جلسه پرسش و پاسخ امسال برنامه "خط مستقیم با پوتین "، "میانجی‌گری غیرضروری" نام دارد. بر اساس آمارها، مهمترین موضوعات در این جلسه واکسیناسیون و مقابله با کروناست.

همه می‌توانند در روسیه از طریق یک برنامه خاص موبایل، وبسایت برنامه، به صورت پیامک، تلفنی یا حتی پیام چند رسانه‌ای سوالات خود را مطرح کنند.

او ابتدا با پرداختن به جزئیاتی درباره واکسیناسیون کرونا در روسیه  در مورد لزوم تلقیح شهروندان در میان جهش موارد کووید ۱۹ گفت: من از واکسیناسیون اجباری حمایت نمی کنم و همچنان به این موضع خود پایبند هستم. او در مورد تصمیم برخی مقامات محلی در مورد اجباری ساختن واکسیناسیون ، به قانون مربوطه در سال ۱۹۹۸ اشاره کرد و گفت که مناطق حق دارند گروه های خاصی از شهروندان را موظف به واکسیناسیون در میان افزایش عفونت ها کنند.

وی گفت: از طریق ویروس کرونا می توان از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کرد. همانطور که کشف شده متخصصان بارها این موضوع را گفته‌اند ، هم در تلویزیون و هم در اینترنت ... ما فقط با استفاده از واکسیناسیون می توانیم از شیوع بیشتر بیماری همه گیر جلوگیری کنیم. ما این فرصت را داریم ، چهار واکسن داریم ، بسیار پیشرفته هستند ، امن و نسبتاً موثر. بنابراین امیدوارم با ادامه واکسیناسیون تعصبات برخی از شهروندان ما از بین برود. به گفته رئیس جمهور روسیه ، هم اکنون حدود ۲۳ میلیون نفر واکسینه شده در روسیه وجود دارد.

پوتین تاکید کرد که کارفرمایان حق ندارند افرادی را که به دلیل داشتن معافیت پزشکی واکسینه نمی شوند ، برکنار کنند. این غیرقانونی است بنابراین ، اگر معافیت پزشکی وجود داشته باشد ... هیچ کس حق درخواست واکسیناسیون را ندارد.

پوتین گفت که خود دو دوز واکسن اسپوتنیک وی دریافت کرده و هیچ عوارض جانبی نداشته و اکنون میزان آنتی بادی بدنش بسیار بالا است.

او گفت: "من تصمیم گرفتم که خودم را با اسپوتنیک V واکسینه کنم." "از من خواسته شد که نگویم چه واکسنی دریافت کرده ام ، تا نوعی مزیت رقابتی برای یک واکسن نسبت به واکسن دیگر ایجاد نشود. اما من می بینم که واقعاً سوالات زیادی وجود دارد. من فکر نمی کنم نمایش ویدیوی واکسن زدن آنقدر مهم باشد.  ۲۰ روز پس از دریافت عکس‌ها ، آزمایش خون من نشان داد که تعداد زیادی آنتی بادی ایجاد کرده است.

پوتین افزود: هیچ عارضه جانبی ، حتی تب شدید وجود نداشت.

به گفته رئیس‌جمهور روسیه هیچ توطئه بین‌المللی در ارتباط با کووید ۱۹ وجود نداشته است و مردم را به گوش دادن به توصیه های متخصصان و تسلیم نشدن به شایعات دعوت کرد. پوتین تأکید کرد:"لازم است به حرف افرادی که چیز زیادی در این مورد نمی فهمند و شایعه سازی می کنند توجه نکنید. کرونا در سراسر جهان اتفاق می‌افتد ،می‌گویند رهبران کشورها توطئه کرده‌اند، همه جمع شدند و توطئه کردند، این مزخرف است.

او گفت که روسیه تصمیم گرفت میزبان مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۰ با وجود پاندمی کرونا باشد زیرا این کشور باید به تعهدات خود عمل کند. البته اول از همه ، ما باید تعهداتی را که دولت برای سازماندهی این رویدادهای مهم ورزشی متعهد شده بود ، انجام دهیم.

رهبر روسیه در خصوص اوکراین نیز گفت که این کشور را یک کشور غیر دوست نمی‌داند اما دولت جدید اوکراین رفتراهای غیردوستانه با روسیه دارد و این عملکرد را می‌توان با استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی مقایسه کرد. او تاکید کرد: زلنسکی، رهبر اوکراین اجازه می‌دهد واشنگتن تصمیمات  کلیدی در عرصه سیاسی اوکراین اتخاذ کند.

با این حال پوتین دیدار با زلنسکی را منتفی ندانست.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند