یک سخنگوی ائتلاف موسوم به «عزم راسخ» بامداد سه‌شنبه حمله راکتی به مواضع این ائتلاف در دیرالزور سوریه که ساعاتی قبل‌تر انجام شده بود را تأیید کرده بود.

شامگاه دوشنبه منابع خبری از جمله پایگاه خبری «صابرین نیوز» از حمله شدید راکتی به پایگاه میدان نفتی «العمر» در «دیر الزور» در خاک سوریه و نزدیک مرز با عراق خبر دادند. 

رسانه‌ها گزارش داده بودند دست‌کم هشت فروند راکت به سمت مقرهای ائتلاف آمریکایی در میدان نفتی العمر شلیک شد. برخی منابع خبری گزارش داده بودند چند خودرو زرهی آمریکا در این حمله آسیب دیدند.

با وجود این، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی در توییتر مدعی شد حملات مذکور صدمات جانی و مالی به جا نگذاشته است. او گفت به محض دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

«جان کربی»، سخنگوی پنتاگون شامگاه سه‌شنبه صدماتی به تأسیساتی که هدف حمله قرار گرفته‌اند وارد شده است.

او گفت: «هنوز داریم این حملات راکتی را ارزیابی می‌کنیم.» سخنگوی پنتاگون، بدون ارائه مستندات کافی گفت که فرضیه آمریکا این است که شلیک این راکت‌ها از سوی «شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران» انجام شده است.

حمله راکتی به مواضع ائتلاف آمریکایی بعد از حمله آمریکا به مواضع الحشد الشعبی عراق اتفاق افتاد.

الحشد الشعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد ساعت ۲ بامداد دوشنبه (۲۸ ژوئن)، هواپیماهای آمریکایی سه نقطه از نقاط استقرار نیروهای الحشد الشعبی (تیپ‌های ۱۴ و ۴۶)، واقع در ۱۳ کیلومتری داخل مرزهای عراق در شهرستان القائم واقع در غرب استان الانبار را هدف قرار دادند.

مقام‌های آمریکایی مدعی شده‌اند که اماکنی که هدف حمله قرار گرفته‌اند برای حملات پهپادی به نیروهای آمریکایی در عراق مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

جان کربی در نشست خبری شامگاه سه‌شنبه این موضع را تکرار کرد. او گفت: :«ما مواضعی را هدف گرفتیم که قصد آن را داشتیم. اطمینان داریم که اماکن مورد حمله، مستقیماً مورد با تهدیدهای پهپادی [علیه نیروهای آمریکایی] ارتباط داشتند.»

پنتاگون:در حال بررسی حمله راکتی به نیروهای آمریکا در سوریه هستیم

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند