رسانه‌های عربستانی، براساس اعلام وزارت بهداشت این کشور، در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۱۵ تن دیگر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور از دست داده‌اند.

با ابتلای این افراد به کرونا در عربستان، مجموع مبتلایان به کرونا در این کشور به ۴۸۶ هزار و ۱۰۶ نفر رسیده است و تاکنون ۷ هزار و ۸۰۴ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

 عمان دیگر کشور حاشیه خلیج فارس نیز هم اکنون با یکی از شدیدترین امواج کرونا از آغاز بحران این بیماری همه گیر تاکنون مواجه است.  

وزارت بهداشت عمان روز یکشنبه اعلام کرد در سه روز گذشته ۱۱۲ نفر در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و همچنین پنج هزار و ۵۱۷ مورد جدید ابتلا به این بیماری نیز ثبت شده است.

ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹، برای اولین بار در شهر ووهان در استان هوبی چین مشاهده شد؛ تا اوایل سال ۲۰۲۰، تقریبا اکثر کشورهای جهان با موارد ابتلا به کرونا در کشور خود مواجه شدند و در نهایت در ۱۱ مارس سال ۲۰۲۰، سازمان بهداشت جهانی، همه گیر بودن این بیماری را تایید کرد. در ابتدا ادعا شد که این بیماری در آزمایشگاه ساخته شده است، اما بعدا سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد، این بیماری منشا حیوانی دارد و ژنوم آن کاملا طبیعی است.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند