رصد بازار محصولات پرطرفدار ایران خودرو در ۸تیر ۱۴۰۰ نشان دهنده آن است که بازار این محصولات همراستا با بازار دلار افزایشی شده است.

ارزیابی های صورت گرفته از بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات پرطرفدار این شرکت امروز «سمند LX با موتور EF۷» ، «سمندLX»، «سورن» و «پژو تیپ ۲» با رشد قیمت در بازار عرضه شدند.

به گفته فعالان بازار خودرو نوسان قیمت در بازار خودرو را می توان به نوسان در بازار دلار نسبت داد، هرچند عوامل دیگری مانند انتظار برای اعلام نتایج مذاکرات هسته ای و تعیین کابینه دولت سیزدهم در حال حاضر بیش از نوسان دلار بر بازار خودرو اثرگذار بوده است.     

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار» ، «سمندLX» ، «سمند LX با موتور EF۷» و «سمند سورن» اشاره کرد.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات ایران خودرو «سمند LX با موتور EF۷» امروز با افزایش یک میلیون تومانی در بازار عرضه شد تا به این طریق نوار افزایش قیمت این خودرو پاره نشود. این خودرو طی هفته های اخیر به دفعات با افزایش قیمت در بازار عرضه شد و قیمت آن امروز در بازار به ۲۲۱ میلیون تومان رسید. افزایش قیمت «سمند LX» نیز امروز دو میلیون تومان بود و قیمت این خودرو در بازار به ۲۰۳ میلیون تومان رسید. از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که  «سمند سورن»  نیز امروز با افزایش یک میلیونی در بازار  داشته و قیمت آن به  ۲۴۳ میلیون تومان رسیده است.

از سوی دیگر  با توجه به ارزیابی بازار خودرو می‌توان گفت در میان خانواده محصولات پژو ۲۰۶ نیز امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» نیز با افزایش دو میلیونی قیمت در بازار عرضه شد و  قیمت  آن به ۲۱۳ میلیون تومان رسید.  اما «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» نیز بدون تغییر در بازار ۲۶۱ میلیون تومان قیمت گذاری شد و «۲۰۶ صندوقدار» نیز بدون تغییر در بازار ۲۴۷ میلیون تومان عرضه شد.

 
 

ایران 8

همچنین بخوانید
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند