الخبر الیمنی گزارش داد، باربارا وودوارد، نماینده انگلیس در سازمان ملل در پاسخ به سؤال شبکه العربیه درباره احتمال به رسمیت شناخته شدن انصارالله از سوی انگلیس به عنوان قدرت مشروع در یمن اعلام کرد: لندن هر اقدامی را به حل سیاسی بحران در یمن منجر شود، تأیید می‌کند.

تحلیلگران اظهارات وودوارد را نشان دهنده حمایت انگلیس از اقدام آمریکا درباره به رسمیت شناختن انصارالله به عنوان قدرت مشروع در یمن و احتمال اتخاذ اقدام مشابهی در این راستا دانستند.

منابع عمانی نزدیک به هیئت مذاکره کننده صنعا در مسقط اعلام کرده بودند: تیم لیندرکینگ، فرستاده آمریکا به یمن نامه‌ای را از وزارت خارجه آمریکا با خود به همراه داشت که در آن تأکید شده آمریکا به صورت کامل مشروعیت حوثی‌ها (انصارالله) در یمن را به رسمیت می‌شناسد. در این نامه تأکید شده است که تا زمانی که حوثی‌ها عملیاتشان را در عمق عربستان متوقف کرده باشند عربستان نیز مانعی در این مساله نمی‌بیند.

این منابع پیش بینی کردند که این نامه ظهر امروز از طریق وزیر خارجه عمان به دست انصارالله یمن برسد.

لیندرکینگ امروز(شنبه) برای برگزاری دور جدیدی از مذاکرات بعد از به رسمیت شناختن انصارالله به عنوان یک قدرت مشروع در یمن به دلیل سیطره بر بیشتر استان‌هایی که بیشترین جمعیت را دارند، وارد مسقط شد.

لیندرکینگ پنج‌شنبه در نشست شورای ملی روابط آمریکا و کشورهای عربی گفت: واشنگتن حوثی‌ها را به عنوان یک طرف مشروع در یمن به رسمیت می‌شناسد.

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند