ابراهیم رییسی جمعه در برنامه بدون تعارف مجموعه خبری ۲۰:۳۰ سیما که از جوار حرم مطهر رضوی پخش شد، گفت: بنای ما در دولت جدید آن است که با همه کسانی که در جای جای دولت کنونی فعالیت دارند مشروط بر توجه داشتن به دغدغه های مردم، همکاری کنیم، شرط همکاری با دولت جدید، قبول داشتن من نیست، افراد باید کرامت مردم را حفظ کنند و از کار آنان گره گشایی نمایند، در این صورت می توانند همکار دولت باشند.

رییس جمهوری منتخب گفت: کارآمدی، فسادستیزی، داشتن روحیه انقلابی ، مردمی بودن و شایسته سالاری اساس کار ما در انتخاب افراد و همکاری با آنان است، شایستگی افراد مهم است نه اینکه جزء کدام جناح و گروه سیاسی یا با چه سلیقه سیاسی باشند.

رییسی افزود: هیچ گاه بستگان و نزدیکانم در کار من دخالت نکرده اند و نمی کنند، ارتباط ما با مردم و نزدیکان از طریق سامانه هایی است که در اختیار آنان می گذاریم، در همین دوران انتخابات، بنده نشستهایی را با مردم به عنوان نمونه با دانشجویان در دانشگاه تهران گذاشتم که کمتر نامزد انتخاباتی چنین نشستی برگزار می کند و بنای ما در دولت جدید استمرار برگزاری این گونه نشستهاست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا به توصیه ها و پارتی بازی ها عمل می کند یا خیر اظهار داشت: زمانی توصیه به حق است مبنی بر این که حقی ضایع می شود یا حقی داده نمی شود که در این مورد وارد می شویم و به توصیه عمل می کنیم اما پارتی بازی و داشتن روابط ناسالم، رانت و رانت خواری به هیچ وجه پذیرفتی نیست و در دولت جدید جلوی این موارد را خواهیم گرفت و در همه سطوح با همه همکاران شفاف و روشن خواهیم بود و شرط ما برای همکاری، کار است و کار است و کار.

رییس جمهوری منتخب در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا در چند سال اخیر اوقات فراغت داشته است یا خیر گفت: در چند سال اخیر مرخصی یا اوقات فراغت کمتر داشته ایم و ان شاء الله در آینده نیز بتوانیم هم به کارمان برسیم و هم احوال خانواده و نوه هایمان را بپرسیم.

وی اضافه کرد: تقریبا تا ۱۴ سالگی در مشهد زندگی کردم، سومین فرزند خانواده بودم، پدرم روحانی بودند اما پنج ساله بودم که پدرم را از دست دادم و از جهت اقتصادی، چون پدر نداشتیم، شرایط زندگیمان خاص بود و در زمان ابتدایی یا در دوران طلبگی، همراه درس کار کرده ام و در هیچ زمانی از دوران تحصیلم بدون کار کردن نگذشته است.

رییس جمهوری منتخب به تشریح خاطره ای از خود با شهید سردار سلیمانی در حرم مطهر رضوی در زمان تصدی تولیت آستان قدس رضوی پرداخت و گفت: هر زمان که شهید سلیمانی به مشهد مشرف می شدند، به خدمتشان می رسیدم و در ارتباط با مسائل مختلف گفت و گو می کردیم اما یک بار ایشان را به مراسم غبارروبی در حرم مطهر رضوی دعوت کردم، حاج قاسم در کنار ضریح مطهر بسیار گریه می کرد، از ایشان خواستم که برخلاف روال معمول مراسم غبارروبی به داخل ضریح بیاید که تا آن زمان این کار مرسوم نبود.

رییسی افزود: دعوت من به این خاطر بود که ایشان در دفاع از حرم اهل بیت(ع) نقش بسیار موثری داشت و در جای جای این منطقه نقش برجسته ای ایفا کرده بود و خادم برجسته امام رضا(ع) بود و باید به داخل ضریح می آمد سردار سلیمانی به داخل ضریح آمد و در داخل ضریح حال و هوا و صفای خاصی داشت به یاد یاران شهیدش بود و در همان زمان بود که از امام رضا(ع) شهادتش را خواست.

در اکوایران ببینید : نقشه رئیسی برای ۱۴۰۰

 

این مطلب برایم مفید است
2018 نفر این پست را پسندیده اند