محمدرضا صالحی گفت: با توجه به این که نتایج اولیه نشان دهنده امن بودن واکسن است، تصمیم‌ گرفتیم که سن ۱۲ تا ۱۸ سال را در مطالعه شرکت قرار دهیم، نه این که این گروه مورد واکسیناسیون عمومی قرار بگیرند.

محمدرضا صالحی، مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا برکت، گفت: اگر در آن مطالعه به این نتیجه برسیم که واکسن برای این گروه سنی واکسن بی‌ضرر است، با وزارت بهداشت مکاتبات لازم برای انجام اینکار انجام می‌دهیم. در حال حاضر واکسیناسیون براساس همان اولویت‌بندی وزارت بهداشت انجام می‌شود.

او درباره تزریق واکسن برکت به جای سینوفارم عنوان کرد: تصمیم‌گیری این رابطه با وزارت بهداشت و سازمان غذاودارو است و ما نظری در این رابطه نداریم. اگرچه توصیه ما از نظر علمی این است که تا جای ممکن واکسن از پلتفرم‌های مختلف تجویز نشود و مثلا کسی که فایزر زده سینوفارم تزریق نکند. اما برای پلتفرم‌های یکسان چنین چیزی ممکن است.

صالحی افزود: به هر حال امیدوارم با گسترش واکسیناسیون در کشور به کمک واکسن‌های داخلی و همچنین واردات واکسن که در کشور لازم است، بتوانیم جمعیت زیادی را واکسینه کنیم تا افراد کمتری به این ویروس کشنده مبتلا شوند.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند