علی مطهری با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت.  او با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری مردم تاکید نموده و ابراز داشت: اهمیت مشارکت مردم در این مسأله است که هرچه میزان مشارکت بیشتر باشد فرد منتخب اصلح‌تر و به خواست و نظر مردم نزدیک تر خواهد بود.

وی گفت: : مشارکت مردم به هر میزان بالاتر باشد پیام خوبی برای جهانیان دارد، چه به غربی ها و چه همسایگان و چه شرقی ها.  این مشارکت به رفع هرچه سریع تر تحریم ها و احیای برجام کمک می کند. معتقدم مردم هر چه بیشتر در انتخابات شرکت کنند به نفع کشور است.

هیچ‌گاه نباید با صندوق رأی قهر کنیم و نباید ناامید شویم

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: دموکراسی را از چهل سال پیش آغاز کردیم و گام به گام پیش می رویم ممکن است نقض هایی باشد اما هیچ‌گاه نباید با صندوق رأی قهر کنیم و نباید ناامید شویم.‌

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود واعظی پس از آنکه رای خود را به صندوق انداخت در جمع خبرنگاران در حسینیه جماران گفت: امروز روز بسیار مهمی برای چهار سال آینده کشور است، امیدوارم که مردم عزیز بیش از گذشته در این شرایط بسیار حساس داخلی و خارجی احساس مسیولیت کنند و حضور گسترده تر در پای صندوق های رای داشته باشند و بدانند  که  کشور متعلق به خودشان است و برای توسعه کشور وصلح و آرامش کشور  و اینده فرزندانشان باید خودشان تصمیم بگیرند. 

وی افزود: دموکراسی را از چهل سال پیش آغاز کردیم و گام به گام پیش می رویم ممکن است نقض هایی باشد اما هیچ‌گاه نباید با صندوق رأی قهر کنیم و نباید ناامید شویم.‌

وی ادامه داد: تا امروز در این چهل سال گذشته آنچه بدست امده از صندوق رای بوده و حضور گسترده مردم علامت خوبی از نظر داخلی است به این معنا که انسجام و وحدت داخلی حفظ می شود و کسی که رییس جمهور می شود بیشتر احساس مسئولیت می کند و برای ما مشکلات تلاش بیشتری را می کند. حمایت مردم اقتدار و همبستگی ما را نشان می‌دهد که در این شرایط مهم است. 

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: دشمنانی مانند رژیم صهیونیستی و آمریکا داریم که حضور گسترده مردم توطئه‌های انان را خنثی می کند.  خوشبین هستم به اینکه بعد از انتخابات بسیاری از مسایل که در سه سال گذشته به دلیل جنگ اقتصادی و فشار حداکثری بوده رفع می‌شود. مذاکرات وین نتایج خوبی داشته است و مذاکرات به خوبی در حال انجام است بعد از انتخابات موضوعات مهم بین المللی حل خواهد شد ومردم آینده بهتر از نظر رفاه و اداره کشور خواهند داشت. 

وی افزود: آخرین تماسی که ما از وین داشتیم این بود که گام های خوبی در این چند روز گذشته برداشته شده و کشور های ۵+۱واروپا و چین مصمم هستند و مسئولینشان مصاحبه کردند و گفته اند با توجه به گام های که برداشته شده امیدوارند آنچه که باقی مانده هم بر طرف شود. 

امام جمعه مشهد هم در انتخابات شرکت کرد 

سید احمد علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد رای خود را به صندوق انداخت.

یک رای داریم و باید از آن حفاظت کنیم

همچنین به گزارش ایلنا، عباس آخوندی در جمع خبرنگاران و در حسینیه جماران گفت: شخصا سه انتخابات سراسری در ایران برگزار کرده‌ام. انتخابات دومین دوره مجلس شورای اسلامی و دوره دوم ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای و انتخابات خبرگان رهبری را برگزار کردم و با پدیده انتخابات آشنا هستم. 

وی ادامه داد: این دوره جز دوره ای بسیار نادری است که با حواشی زیادی مواجه شد. در دوره های قبل یک صدم این چالش ها را نداشتیم. 

آخوندی گفت: علی رغم همه چالش ها مسئله من ایران و یکپارچگی ایران است. علی رغم همه مشکلات تصمیم به حضور در انتخابات گرفتم. 

آخوندی ادامه داد: ما یک رای داریم و باید از آن حفاظت کنیم. انتخابات یک صحنه انتخاب واقعی است و باید حرفی بزنیم که در این دوره موثر باشد و برای دوره های بعدی نیز تاثیر گذار باشد.

وزیر اسبق  راه و شهر سازی ادامه داد:  انتخابات شورای شهر همیشه تحت الشعاع سایر انتخابات قرار می گیرد. 

باید از حقوق سیاسی خودمان و مردم دفاع کنیم. انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری هیات های اجرایی هم باید بیش از این عمل کنند. 

آخوندی افزود: اگر این ادعاها مطرح شد که هیات های نظارت فراقانونی عمل کردن نباید با صندوق رای قهر کرد. هیات های اجرایی در ریاست جمهوری و شورای شهر قانونی عمل نکردند. باید از رای خود حفاظت کنیم و باید این رای دادن را ادامه بدهیم. باید در آینده این آگاهی در سطح کشور ایجاد شود که نظارت عمومی نظارت دستگاه های نظارتی نباید در این حد باشد و باید  کاهش پیدا کند.

وی افزود: اولین کار ریس جمهور بعدی این است که تمام مداخلات نظامی سیاسی از حوزه اقتصادی بردارد. باید ریس جمهور تمام مداخله های نهادهای دیگر را از اقتصاد خارج کند.

خبر خوب واعظی درباره مذاکرات وین /علی مطهری رأی خود را به صندوق انداخت /توصیه آخوندی به رئیس جمهور آینده

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند