محمد هاشمی رفسنجانی درباره روایت حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت احمدی‌نژاد از ردصلاحیت مرحوم هاشمی در سال ٩٢ و تکذیب این توسط عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان گفت: «آقای کدخدایی در این سال‌ها چند باری درباره این موضوع حرف زده‌اند و در سخنان ایشان تناقض‌هایی هم بود. الان دیدم خیلی‌ها گفتند اگر آقای مصلحی روایتش کذب است و آقای کدخدایی و شورای نگهبان از کذب بودن آن اینقدر اطمینان دارند، ایشان را برای انتخابات خبرگان رهبری ردصلاحیت کنند. به نظرم این خواسته منطقی و به جایی است که مشخص می‌کند حق با چه کسی و کدام طرف حقیقت را پنهان می‌کند.»

وی در پاسخ به این سوال که براساس اطلاعات شخصی خودش و آنچه که در جریان است چقدر روایت حیدر مصلحی را صحیح می‌داند، گفت: «بر اساس اطلاعات ما آنچه آقای مصلحی گفته حقیقت دارد. همان سال ٩٢ و در روزهای حدفاصل ردصلاحیت آقای هاشمی تا برگزاری انتخابات، سه نفر از اعضای شورای نگهبان که بهتر است اشاره‌ای به نام آنها نکنم خدمت ایشان آمدند و درست همین داستان را از جلسه شورا گفتند که ماجرا اینطوری شده و آقای مصلحی چنین کاری کرده.» 

برادر آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: «شما اگر دقت هم بکنید در همان موعد مرحوم هاشمی همین ماجرا را با همین کیفیتی که آقای مصلحی گفته، علنا روایت کردند. دلیلش این بود که آن اعضای شورای نگهبان مستقیما به خود ایشان ماجرا را گفته بودند و بین گفته‌های آنها هم تناقضی نبود. یعنی همه یک روایت مشابه داشتند. حالا هم وزیر اطلاعات وقت همان ماجرا را همانطور دوباره تائید کرده و فقط آقای کدخدایی است که می‌گوید اینطور نیست.» 

این عضو اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «در آن جلسه می‌گویند برای آقای هاشمی سه سناریو داریم؛ یکی اینکه مجابش کنیم که انصراف دهد که خب حاج آقا مخالفت کردند. سناریوی دوم این بوده که گفتند کاری کنیم رای نیاورد که مصلحی گفته بوده با توجه به تخمین ٣٠ میلیون رای این امکان‌پذیر نیست. در نهایت هم سناریوی سوم یعنی عدم احراز صلاحیت را اجرا کردند با این توجیه که آقای هاشمی آدمی نیست که اعتراض کند و دردسر درست کند.» 

محمد هاشمی رفسنجانی گفت: «اینکه روایت امروز آقای مصلحی درست مانند روایت خود آقای هاشمی در سال ٩٢ است یک موضوع اتفاقی نیست. آقای مصلحی که زاویه‌اش با مرحوم هاشمی مشخص است و قطعا نمی‌خواهد با حرفش حرف او را تائید کند. مسأله این است که واقعیت همین بوده و آن سه عضو شورای نگهبان هم همین را به آقای هاشمی گفته بودند. من امیدوارم آقایان شورای نگهبان یا برای اثبات صحبت‌شان آقای مصلحی را ردصلاحیت کنند یا یک بار بین خود و خدای‌شان خلوت کنند و یادشان بیاید در سال ٩٢ چه اتفاقی افتاده بود.»

این مطلب برایم مفید است
34 نفر این پست را پسندیده اند