در بخش دوم مناظره، نوبت به محسن مهرعلیزاده برای پاسخ به پرسش رسید. او در پاسخ به پرسشی درباره توسعه فناوری هسته ای در کشور گفت:

با توجه به اینکه به همت دانشمندان عزیز ما در چندین سال گذشته دانش هسته ای و توسعه آن در زمینه های مختلف اعم از داروسازی، کشاورزی و ... را شاهد بوده ایم. به نظر من باید انستیتوهای تخصصی که این دانش را کاملا بومی کنند و در اختیار توسعه های علمی کشور قرار دهند.

من فکر می کنم شرط تداوم این امر میدان دادن به جوانان و حفظ آنان است، ما نباید جوانان را از کشور فراری دهیم. عمده این دانش دست جوانان است که نشان دادند با کسب مراتب علمی بالا توانسته اند موفقیت هایی را در این زمینه به دست آورند.

من در خصوص جوانان و بانوان نیز باید بگویم که بخش قابل توجهی از کشور را تشکیل می دهند که در طول سالیان گذشته به دلیل مسایل اجتماعی تحت فشار بودند و نتوانستند از حقوق خود دفاع کنند. ما باید با تشکیل سازمان های مشخص برای بانوان و جوانان و به کارگیری تدابیر مدیریت به نیازهایشان رسیدگی کنیم.

در دولت خودم سه نفر از بانوان را به عنوان وزیر معرفی خواهم کرد و اگر مجلس همکاری کرد که خوب است و اگر نه به عنوان معاون خودم در نظر خواهم گرفت.

من میانگین سن دولت خود را ۴۵ سال عنوان کردم و خلاف ادعاها، به نظرم عملی است و بچه های نخبه، باسواد و کاربلد باید کار را به دست بگیرند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند