امیرحسین قاضی زاده هاشمی نیز در ادامه دومین مناظره انتخاباتی درباره اظهارات سایر نامزدها گفت: 

من پیروزی تیم ملی فوتبال و والیبال را تبریک می گویم، شیطنتی در زمینه میزبانی شد که وزارت خارجه و ورزش باید بهتر ورود می کردند. ما در دولت سلام اجازه این اقدامات خارجی درباره کشور را نخواهیم داد.

جوانان ما امروز بهترین دوران زندگی خود را پشت موانعی می گذرانند، پنج سال به خاطر کنکور در اتاقی زندانی است، مسئله سربازی، تحصیل طولانی و گرفتن مدارک متعدد بدون کسب مهارت کافی از جمله مشکلات است. من یک جراح سر و گردن هستم و وقتی به وقتی که در دوران تحصیل سپری کردم نگاه می کنم می بینم بخشی از آن اضافه بوده است. در حوزه مهاجرت نخبگان هم در دولت اخیر غوغا شده است.

حال جوانان ۲۵ تا ۳۰ ساله ما خوب نیست، نرخ بیکاری، حقوق، مسئله مسکن و... را دارند و برخی هم در دوراهی جان و نان هستند چون دولت سیاست مشخص برای حمایت از جوانان نداشت. نقش آفرینان دولت سلام جوانان هستند که کارگشا هستند و حتما سامانه ای را برای حذف کنکور پیش خواهیم برد.

مسئله سربازی را حل خواهیم کرد و با گفت و گو با نیروهای محترم مسلح برای حرفه ای کردن سربازی اقدام خواهیم کرد. همچنین مشاغل متناسب با هر منطقه و شهر را ایجاد خواهیم کرد و صندوق اعتبار خانواده را برای هر زوج جوان تشکیل خواهیم داد. 

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند