به گزارش روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، یوسی کوهن رئیس پیشین موساد در اولین سخنرانی اش پس از بازنشستگی در ۱ ژوئن، روز دوشنبه در کنفرانسی در دانشگاه بار ایلان با مطرح کردن ادعاهایی علیه نقش ایران در منطقه گفت: آیا ما زود در برابر ایران تسلیم خواهیم شد؟ آیا به آن اجازه خواهیم داد از تروریسم حمایت کرده و آن را اجرا کند؟ سفارت ها را ویران کند؟

 
کوهن که پیش از این درباره این که غرب در زمینه مسئله هسته ای به ایران و ثبات زدایی اش در منطقه آسان خواهد گرفت، ابراز نگرانی کرده بود، گفت: ما باید در قبال ایران سرسخت و قاطع باشیم. باید به ایران نشان دهیم که عملکردش غیرقابل قبول است. این روند اصلی استراتژی ما است. 

رئیس پیشین موساد بر ادعاهایش علیه ایران افزود: اگر آمریکا از عراق برود، آن جا توسط ایران تسخیر می شود. بیشتر موشک هایی که در عملیات  «محافظ دیوارها» از شمال فرود می آمد، توسط ایرانی ها کنترل می شد. ایران از دو سازمان تروریستی علیه ما در لبنان و غزه حمایت می کند. 
این مقام پیشین صهیونیست همچنین مدعی شد که ایران به گروه هایی که آن‌ها را تروریستی می‌خواند، در هر دو میدان، تسلیحات نوع پیشرفته می دهد که سطح جدید از خطر را علیه قدس اشغالی ایجاد می کند و در گذشته آن ها  چنین تسلیحات پیشرفته ای نداشته‌اند. 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند